Szymon Szadurski

Zarządcy pomorskich spółek Skarbu Państwa zarabiają miliony złotych. Ile zarabiają członkowie zarządu grupy Energa i Lotos?

Zarządcy pomorskich spółek Skarbu Państwa zarabiają miliony złotych. Ile zarabiają członkowie zarządu grupy Energa i Lotos? Fot. 123rf
Szymon Szadurski

Wynagrodzenia dla zarządów w pomorskich spółkach Skarbu Państwa są tak wysokie, że ich członków mogą w ciągu jednego tylko roku ustawić finansowo na wiele lat.

Postanowiliśmy właśnie zweryfikować, ile jest prawdy w krążących opowieściach o bajońskich wręcz pensjach w Grupie Lotos, Enerdze, czy w zarządach portów. Choć przedstawiciele tych spółek próbowali ukryć takie dane i niemal wszyscy, poza reprezentantami Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, wbrew prawu i ustawie o dostępie do informacji publicznej odmówili przekazania szczegółów o zarobkach zarządów za 2017 rok, ustaliliśmy je na podstawie dokumentów i nieoficjalnie. Trzeba też przyznać, że pensje osób, kierujących np. Energą, czy Lotosem, robią wrażenie.

Okazuje się, że to wcale nie parlamentarzyści, czy członkowie rządu, wokół których w odniesieniu do ich zarobków, a zwłaszcza przyznanych nagród było ostatnio mnóstwo szumu, są najlepiej opłacaną grupą w państwowym aparacie.

W materiale m.in.:

 • ile zarobili członkowie zarządu grupy Lotos i Energa w 2017 roku?
 • jak wyglądają uposażenia w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej?
 • ile zarabiają przedstawiciele portów w Gdańsku i Gdyni?
Pozostało jeszcze 76% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Szymon Szadurski

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

XYZ

To po prostu skandal że w publicznej spółce za 17 dni pracy
płaci się 368 tys. zł zaś za 26 dni pracy w Biedronce nieco ponad 2 tys. zł. To samo można powiedzieć o muzyku, prezesie spółki, który otrzymuje 729 tys. zł rocznie chyba
tak dużo żeby w spółce dobrze grało! Tak rażące dysproporcje budzą gniew wśród ludu, który od czasu do czasu upuszcza krwi rządzącym w rewolucyjnym trybie
pod przewodem takiego Marksa, Lenina i im podobnym.
Na ich popularność w swoim czasie właśnie zapracowali kapitaliści. Wprawdzie historia nie powtarza się ale
ludziom znudzi się kierowanie przez muzyków takich
firm jak firmy przedmiotowe.

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.