Lucyna Makowska

Żary/Żagań. W naszych jednostach brakuje policjantów. Dobór do służby trwa okrągły rok

Policja zachęca do pracy w szeregach i zarobkami i karierą i szybką emeryturą. Fot. Srch. KPP Żary Policja zachęca do pracy w szeregach i zarobkami i karierą i szybką emeryturą.
Lucyna Makowska

Rynek pracownika dopadł także policję. Braki odczuwa się także w branży, która dotąd cieszyła się sporym wzięciem. Od miesięcy na stronie internetowej żarskiej i żagańskiej jednostki wita nas post zachęcający do wstąpienia w szeregi formacji.

W komendzie w Żarach i jednostce w Lubsku jest 19 wakatów, w komendzie w Żaganiu oraz podległym jej dwu komisariatom w Iłowej i Szprotawie na 165 etatów brakuje 11 policjantów.

Braki kadrowe w szeregach obu jednostek są mimo, że w policja kusi kandydatów ciekawą, satysfakcjonującą służbą, stabilnym zatrudnieniem, szkoleniami, stosunkowo szybkim zdobyciem praw emerytalnych.

- Nabór do policji prowadzony jest w sposób ciągły przez cały rok. Dokumenty można składać w Zespole Kadr i Szkolenia w Komendzie Powiatowej Policji w Żarach- tel. 068 476 33 70 - zachęca kom. Aneta Berestecka, oficer prasowy żarskiej komendy. I dodaje, że wynagrodzenie policjanta po kursie podstawowym wynosi 3900 zł brutto.

To ostatnie powinno kusić, a jednak od miesięcy przy otwarciu strony internetowej wita nas post zachęcający do wstąpienia w szeregi policji. Podobne oferty pracy z zapotrzebowaniem na konkretne zawody co tydzień zamieszczają także oba powiatowe urzędy pracy.

Z ich analiz wynika, że policjant to drugi pod względem ilości poszukiwany kandydat do pracy w naszych powiatach, po kierowcach w firmach transportowych.

-Zachęcamy wszystkie osoby, które się nad tym jeszcze zastanawiają do wstąpienia w nasze szeregi- mówi mł. insp. Jacek Banc, I zastępca komendanta KPP w Żaganiu.- Służba w Policji daje wiele możliwości zarówno rozwoju osobistego, jak i kariery zawodowej. Kandydaci mogą mieć pewność wyboru zawodu dającego dużo stabilizacji.

A jakie warunki powinien spełniać kandydat do służby?

Wymagane jest posiadanie co najmniej średniego wykształcenie ( nie musi być zakończone egzaminem maturalnym), posiadanie polskiego obywatelstwa, nieposzlakowanej opinii. Bezwzględnie wymagana jest też niekaralnością przestępstwo lub przestępstwo skarbowe i pełne korzystanie z praw publicznych.

- W tej pracy ważne są zdolności fizyczne i psychiczne do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować - tłumaczy kom. A. Berestecka. - Zachowanie tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych, a osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Lucyna Makowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.