Marek Rudnicki

Zapomniany cmentarz. Ważna publikacja dla osób z polskich kresów

Unikalna architektura nagrobków nie znana na współczesnych nekropoliach. W głębi grób ks. Marcina Serwackiego, nauczyciela Unikalna architektura nagrobków nie znana na współczesnych nekropoliach. W głębi grób ks. Marcina Serwackiego, nauczyciela
Marek Rudnicki

Polskość Lwowa w monografii naukowców US, dr Barbary Patlewicz i prof. Ryszarda Tomczyka. Książka przywraca polskiej świadomości narodowej to ważne miejsce naszej historii

Naukowcy Uniwersytetu Szczecińskiego, dr Barbara Patlewicz i prof. Ryszard Tomczyk ukończyli trwającą wiele lat pracę badawczą dotyczącą mało znanego Cmentarza Janowskiego we Lwowie.

To pierwsze w Polsce nowatorskie opracowanie tej nekropolii. Pochowano na niej około 200 tysięcy Polaków.

- Trzeba bezstronnie uznać wysiłek twórców tego dzieła za wręcz heroiczny - uważa ks. prof. Józef Wołczański z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. - Książka robi wrażenie. Nie ulega wątpliwości, że mamy do czynienia z jedną z najważniejszych publikacji, która ukazała się w Polsce powojennej na temat historii Lwowa.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Rudnicki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.