Joanna Krężelewska

Zakończył się proces w sprawie śmierci bezdomnego Mariusza H.

- Nie chciałem zabić - przekonywał Włodzimierz D. Przyznał się do pobicia kolegi. Sąd, w oparciu o zgromadzone dowody, dał wiarę jego słowom. Fot. Radek Koleśnik - Nie chciałem zabić - przekonywał Włodzimierz D. Przyznał się do pobicia kolegi. Sąd, w oparciu o zgromadzone dowody, dał wiarę jego słowom.
Joanna Krężelewska

Choć finał sprzeczki i bójki był tragiczny, sąd nie skazał oskarżonego za zbrodnię zabójstwa. M.in. w oparciu o opinię biegłego lekarza zmienił kwalifikację czynu i wymierzył Włodzimierzowi D. karę 3 lat więzienia. Wracamy do sprawy śmierci w pustostanie zajmowanym w Koszalinie przez osoby bezdomne.

Wczoraj w Sądzie Okręgowym w Koszalinie zakończył się proces w sprawie śmierci Mariusza H. Zarzut zabójstwa prokurator postawił 57-letniemu Włodzimierzowi D. Do zdarzenia doszło w nocy z 31 października na 1 listopada 2017 r. w pustostanie przy ul. Kaszubskiej na terenie tzw. koszalińskiego „manhattanu”. - Wieczorem przyszedł tam Włodzimierz D.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.