Lucyna Makowska

Żagań. Proboszcz wojskowej parafii chce „oddać” kościół w dobre ręce. Zobaczcie co się stało!

Żagań. Proboszcz wojskowej parafii chce „oddać” kościół w dobre ręce. Zobaczcie co się stało!
Lucyna Makowska

Wpis umieszczony przez proboszcza parafii pw. Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego w Żaganiu na jej stronie internetowej jednych zaciekawił, innych zszokował. Na pewno wywołał gorące dyskusje. Bo jak nie zareagować na dość przewrotnie brzmiący apel: „Oddam kościół w dobre ręce”?

- Taki był zamysł- mówi ks. ppłk Radosław Michnowski, proboszcz wojskowej parafii w Żaganiu. - Miało to zainteresować i tak się stało, o czym świadczą komentarze na FB, bo chodzi o sprawę niezmiernie ważną dla naszej parafii, mianowicie o remont kościoła. Dzięki wpisowi zainteresowało się tematem bardzo wiele osób. Niektóre mówiły nawet, że bały się otworzyć ten post, ale po jego lekturze się uspokoiły. Post udostępniano jako żart i ciekawostkę.

25 lipca 43. Wojskowy Oddział Gospodarczy w Świętoszowie ogłosił przetarg nieograniczony na remont budynku kościoła wraz z plebanią. Choć budynek kościoła jest stosunkowo nowy, bo oddany został do użytku w 2004 roku, i z zewnątrz wygląda imponująco, to teren na którym stoi wymaga odwodnienia, gdyż na ścianach świątyni pojawia się grzyb, wpływa na to też pewno nieocieplony dach i brak ogrzewania w wewnątrz kościoła. Jest tylko klimatyzacja, która sprawdza się tylko latem. Zdarzające się coraz częściej ulewy zalewają piwnice, garaże. Konieczny będzie też remont zewnętrznej i wewnętrznej instalacji kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania oraz remont związany z branżą budowlaną i instalacją elektryczną. - Termin składania ofert był dość krótki i szef WOG-u zwrócił się do mnie o pomoc w nagłośnieniu tematu, stąd apel na stronie parafii- dodaje proboszcz. - I rzeczywiście oddźwięk był, bo i do mnie i do WOG-u zwróciło się sporo osób i firm zainteresowanych remontem. A w grę wchodzą niemałe pieniądze, bo jakieś 700 tys. zł.

Reakcja wiernych była, jednak w pierwszym przetargu nie udało się wybrać wykonawcy. WOG ogłasza kolejny. I ks. Michnowski i wojsko, które dysponuje pieniędzmi na remont ma nadzieję, że do końca roku uda się wyłonić firmę. Inaczej pieniądze przepadną
Szczegółowe informacje dotyczące przetargu można znaleźć na stronie 43. Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Świętoszowie.

Polecane
Budują nową siedzibę dla żarskich strażaków. Finał już za dwa lata...
Tuplice.Szkoda może i niewielka, ale wandale muszą mieć nauczkę...Wójt mówi,że nie odpuści łobuzom!
Zobacz

Lucyna Makowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.