MR

Zabójstwo w Mielcu. Kolega z celi oskarżonego o zabójstwo żony zmienił zeznania złożone na przesłuchaniu

Oskarżony złożył do sądu kilka wniosków dowodowych, które jednak sąd oddalił. Uznał je za zbędne lub niemożliwe do przeprowadzenia Fot. Marcin Radzimowski Oskarżony złożył do sądu kilka wniosków dowodowych, które jednak sąd oddalił. Uznał je za zbędne lub niemożliwe do przeprowadzenia
MR

Biegłego sądowego lekarza stomatologa oraz troje świadków przesłuchał Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu, w kończącym się w procesie pochodzącego z Wrzaw (powiat tarnobrzeski) 40-letniego Pawła M., oskarżonego o zabójstwo żony w Mielcu.

Jako pierwszy na pytania sądu oraz stron odpowiadał biegły sądowy, lekarz dentysta Jan Czajewski, specjalista protetyki i chirurgii stomatologicznej. Podtrzymał swoją pisemną opinię przygotowana na potrzeby sprawy. Miał ustalić w jaki sposób małoletni syn zamordowanej Agaty stracił kilka zębów. Z ustaleń śledczych wynika bowiem, że to oskarżony znęcał się nad chłopcem i bijąc pięściami aż wybił mu zęby.

- Stwierdziłem, że badany utracił zęby mleczne trzecie i możliwe, że zostały utracone na skutek uderzenia pięścią, ale tego nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić - opiniował lekarz. - Uważam, że lewa trójka górna oraz obie trójki dolne zostały wybite z zębodołów na skutek uderzenia. Przemawia za tym ich wcześniejszy ubytek, gdyż u chłopca w tym wieku powinny one być jeszcze przez kilka lat. Jeden z zębów był z nieresorbowanym korzeniem, dlatego pokrzywdzony myślał, że to ząb stały. Taki mechanizm potwierdzają także zeznania chłopca.

Oskarżony zaprzecza, by bił chłopca i wybił mu zęby. Twierdzi, że nastolatek w szkole spadł z drabinki i doznał urazu szczęk oraz stracił ząb.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:

"Przed sądem zeznania złożyły także dwie młode kobiety - fryzjerka oraz kosmetyczka. Prowadziły swoje salony w części domu w Zaleszanach, który wynajmował oskarżony z żoną i jej dziećmi."

Pozostało jeszcze 59% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

MR

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.