Marcin Piecyk, Anna Janik

Zablokował dojazd na budowę obwodnicy Kolbuszowej i Weryni. Uważa, że wykonawca nie ma prawa przejazdu

Zablokował dojazd na budowę obwodnicy Kolbuszowej i Weryni. Uważa, że wykonawca nie ma prawa przejazdu Fot. K.Kapica
Marcin Piecyk, Anna Janik

Mieszkaniec Kolbuszowej Dolnej blokuje dojazd do budowanej obwodnicy Kolbuszowej i Weryni bo uważa, że wykonawca bezprawnie porusza się po jego terenie. Ten twierdzi, że pozwolenia ma.

Prace przy budowie od lat wyczekiwanej obwodnicy za 50 mln zł, a dokładnie wiaduktu nad torami kolejowymi, stoją w miejscu od soboty. Maszyny nie mogą dojechać na miejsce, bo jeden z mieszkańców ogrodził działkę, którą dowoziły materiał.

- To skandal, bezprawne wtargnięcie na mój teren. Część mojej ziemi została przysypana i utwardzona

- denerwuje się Krzysztof Lenart.

Utwardzili bezprawnie?

Chodzi o działkę kolejową o szerokości około 10 metrów. Większość zajmuje stromy spadek i rów melioracyjny. Obok przebiegała dawniej droga gruntowa, której ludzie używali, by dojechać na swoje pola. Jeździły przez nią głównie traktory i furmanki. Obecnie budowniczy utwardzili tę drogę. Problem w tym, że tylko część tego utwardzenia leży na terenie kolejowym. Reszta należy do prywatnych osób, m.in. do Krzysztofa Lenarta. Twierdzi on, że utwardzenie powstało bez jego wiedzy i zgody.

- To tak jakby ktoś wjechał mi na podwórko z ciężarówką pełną gruzu. Każdy by się zdenerwował. Od kiedy droga została utwardzona, tysiące ciężarówek przejeżdżają przez moje ziemie - złości się Krzysztof Lenart. - Wykonałem wszystkie czynności prawne, zgłosiłem sprawę na policję, która dokonała oględzin. Powiedziałem o swoich planach kierownikowi budowy, a dopiero potem zagarnąłem swój teren - dodaje.

Aby udowodnić, że ma rację, domaga się sprowadzenia przez inwestora geodety. Twierdzi, że to jedyny sposób, aby sprawę zakończyć.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:

"- Choćbym miał tutaj rozbić namiot, nikt tą drogą nie przejedzie - deklaruje Krzysztof Lenart. Wiceprezes firmy MPDiM Rzeszów, która jest wykonawcą inwestycji, twierdzi, że wszystkie wymagane pozwolenia ma."

Pozostało jeszcze 56% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marcin Piecyk, Anna Janik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.