Za grosz nie opłaca się oddawać makulatury

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Kaczanowski
Marek Weckwerth

Za grosz nie opłaca się oddawać makulatury

Marek Weckwerth

Jakież było moje zdziwienie, gdy w skupie zaproponowano mi jeden grosz za każdy kilogram makulatury. A przywiozłem jej z 70, może 100 kilogramów, bo odkładałem stare gazety przez ostatni rok w garażu - skarży się Czytelnik ze Świecia nad Wisłą.

Pan Krzysztof tak się zdenerwował, że cały ten transport, nie ważąc i nie żądając już zapłaty, zwyczajnie wyrzucił na stertę w składnicy.

- Pytam zatem, gdzie w tym jest ekologia, o której ostatnio tak dużo się mówi na całym świecie? Jeśli oferuje się tak niskie ceny, to nikomu nie będzie się opłacało przywozić makulatury. Już widzę zaśmiecone przydrożne rowy, pola i lasy...

Czytelnik przypomina sobie, że nawet w czasach siermiężnego PRL-u, gdy był chłopakiem, wraz z kolegami zbierał stare gazety i butelki, i sprzedawał w skupie. Opłacało się, bo miał uzupełnienie wypłacanego przez rodziców kieszonkowego. A przy tym okolica była czystsza.

- Rzeczywiście w detalu płacimy 1 grosz za kilogram, bo taka jest sytuacja na rynku - wyjaśnia  Małgorzata Karnowska, właścicielka firmy KAR-SUR w Wielkim Konopacie koło Świecia.

Więcej czytaj w pełnej wersji artykułu.

 

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.