Michał Czajka

Z Wrocławia do Krosna. Junior czyli... senior

Junior Betardu Sparty Wrocław Damian Dróżdż jest na dobrej drodze, by startować jako "gość” w klubie KSM Krosno Fot. Łukasz Gdak Junior Betardu Sparty Wrocław Damian Dróżdż jest na dobrej drodze, by startować jako "gość” w klubie KSM Krosno
Michał Czajka

Młody żużlowiec z Wrocławia chce startować w Krośnie jako "gość” na pozycji seniora. - Krośnieńska oferta trochę mnie zaskoczyła, ale chcę wykorzystać szansę - mówi Damian Dróżdż.

Ostatnio pojawiła się informacje, że będziesz startował jako „gość” w Krośnie.
Szczerze mówiąc, dostałem telefon z Krosna z pytaniem, czy nie chciałbym tam w wolnych terminach startować jako gość. Pierwsze rozmowy już za nami, oficjalnie nic jeszcze nie jest podpisane, ale myślę, że to dojdzie do skutku.

Zaskoczyła cię ta oferta?
Trochę mnie zaskoczyła, bo moje występy na torze w Krośnie nie były najlepsze. Myślę jednak, że teraz na nowej nawierzchni nie będzie większych problemów. Z punktu widzenia szkoleniowego i mojego rozwoju będzie to bardzo pożyteczne doświadczenie, bo najlepiej jeździć często na tych torach, które sprawiają zawodnikowi sporo kłopotów.

Twoje występy w Krośnie będą zależne od dyspozycji w ekstralidze?
Takiej rozmowy nie było. Tematem naszych rozmów było to, że kiedy będę miał wolny termin, to będę jechał w meczach krośnieńskiej drużyny. Na ten moment jest to taka zależność, a jak wyjdzie w praktyce, to się okaże podczas sezonu.Myślę jednak, że nie będzie to miało raczej związku.

To chyba dla ciebie idealny układ, bo mecze 2 ligi w tym sezonie bardzo często będą się odbywać w soboty.
Dokładnie tak. Nie ukrywam, że oczywiście najbardziej skupiam się na ekstralidze i startach w Betard Sparcie Wrocław, ale bardzo chętnie jeździłbym w meczach, które się nie pokrywają. Warto z takiej możliwości skorzystać.

Miałbyś startować w Krośnie jako senior. Czy traktujesz to jako rodzaj przetarcia przed dorosłym żużlem?
Jak najbardziej - jest to z pewnością nowe, inne doświadczenie i to może wnieść dużo dobrego do mojej jazdy.

Każda okazja do jazdy jest bardzo dobra i chcę to jak najlepiej wykorzystać.
Taki mam plan.

We Wrocławiu nikt nie miał nic przeciwko twoim startom w 2 lidze?
Na razie jestem po rozmowach z Krosnem, które przebiegły pozytywnie i teraz oba kluby muszą resztę załatwić między sobą. Nadal czekamy na odpowiedź klubu z Wrocławia. Tak jak mówiłem wcześniej - Sparta to priorytet z oczywistych względów, a Krosno byłoby doskonałym uzupełnieniem w wolnych terminach.

Michał Czajka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.