MM

Z technologią za pan brat!

Z technologią za pan brat!
MM

Łódzcy seniorzy są aktywni i zainteresowani nowymi technologiami. Ich wiedzę może jeszcze poszerzyć udział w projektach UMŁ.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by w wieku 60+ wciąż interesować się światem i być na bieżąco z nowinkami technologicznymi. Jedną z nich jest specjalna teleopaska bezpieczeństwa, z której można bezpłatnie korzystać, biorąc udział w projekcie „Łódź - Miasto (Tele)Opieki”.

Teleopaska wygląda jak nowoczesny zegarek, jednak jej funkcje są o wiele bardziej rozbudowane, choć obsługa prosta. Opaska jest wyposażona w przycisk SOS z możliwością szybkiego połączenia z numerem alarmowym i Centrum Teleopieki oraz dodatkowe funkcjonalności: czujnik tętna oraz temperatury, detektor upadku, lokalizator GPS.

Nabór do projektu, w ramach którego można dostać teleopaskę, wciąż trwa. Projekt jest skierowany do osób 60+ mieszkających w Łodzi, które ze względu na wiek, stan zdrowia lub niesamodzielność wymagają opieki lub wsparcia. Projekt zakłada możliwość całodobowego monitorowania stanu zdrowia oraz natychmiastowego przekazania informacji o jego pogorszeniu i potrzebie wezwania pomocy. Wsparciem ma służyć Centrum Teleopieki.

Aby wziąć udział w projekcie, należy wypełnić dokumenty rekrutacyjne, które dostępne są w Biurze ds. Rekrutacji oraz na stronie uml.lodz.pl/seniorzy/projekty/teleopieka/.

Dokumenty rekrutacyjne można składać osobiście, za pośrednictwem osoby bliskiej lub za pomocą poczty tradycyjnej w Biurze ds. Rekrutacji, tj. Oddziale ds. Polityki Senioralnej Urzędu Miasta Łodzi ,ul. Zachodnia 47, pokój 132.

W ww. biurze można uzyskać również pomoc przy wypełnieniu wniosku po wcześniejszym umówieniu spotkania pod numerem (42) 638-47-30.

Projekt pn. „Łódź – Miasto (Tele)Opieki” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 - 2020 (dalej RPO WŁ 2014-2020) współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Żeby uzupełnić i rozwinąć swoją wiedzę na temat „mądrych” urządzeń, można wziąć udział w wakacyjnych bezpłatnych kursach z obsługi komputera i smartfona. W ramach zadania „Po prostu dla Seniora 2.0: oswajamy komputery i smartfony”, 900 seniorów z Łodzi będzie mogło zdobyć wiedzę praktyczną z tego zakresu. W zespole prowadzącym znajdują się wykwalifikowani specjaliści, których bogate doświadczenie zarówno w pracy z seniorami, jak i z komputerami może okazać się praktycznym wsparciem dla łodzian.

Założeniem organizatorów jest nauka przez praktykę, co pozwoli efektywniej oswoić się z nowo nabytą wiedzą, w przyjaznej atmosferze.

Zapisywać się na szkolenia można telefonicznie pod numerem 501 988 014 od poniedziałku do piątku w godz. 10 - 14 oraz drogą elektroniczną: kontakt@poprostudlaseniora.pl.

Kursy są realizowane przez Fundację Subvenio dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

MM

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.