Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy od października uruchamia studia magisterskie z pielęgniarstwa

Czytaj dalej
Fot. WSNoZ Bydgoszcz
Małgorzata Pieczyńska

Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy od października uruchamia studia magisterskie z pielęgniarstwa

Małgorzata Pieczyńska

Ministerstwo Edukacji i Nauki nadało Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy uprawnienie do prowadzenia studiów drugiego stopnia (magisterskich) o profilu praktycznym na kierunku pielęgniarstwo.

Bydgoska uczelnia niepubliczna od ubiegłego roku prowadzi już studia I stopnia - licencjackie (3-letnie) na kierunku pielęgniarstwo. Teraz poszerzy swoją ofertę o 2-letnie studia magisterskie z pielęgniarstwa. Kierunek zostanie uruchomiony od października 2021 r.

- Na studiach II stopnia planujemy około 100 miejsc - mówi dr nauk med. Paweł Rajewski, prof. uczelni i zarazem rektor Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy. - Bardzo dziękuję wszystkim współpracownikom zaangażowanym w prace przy procesie akredytacyjnym. To wspaniała wiadomość dla całej społeczności akademickiej, ale również dla Bydgoszczy i województwa kujawsko-pomorskiego.

Rektor uczelni podkreśla też, że potrzebujemy pielęgniarek jak nigdy przedtem.

Trwająca pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 tylko potwierdziła, jak ich praca jest ważna dla ochrony zdrowia w Polsce - mówi dr nauk med. Paweł Rajewski, prof. WSNoZ. - Niestety, obnażyła też ich niewystarczającą, zmniejszającą się liczbę. To wspaniały zawód, powołanie, misja, dający mnóstwo satysfakcji, lecz wciąż niedoceniany w Polsce.

Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy powstała w 2005 r. jako pierwsza niepubliczna uczelnia medyczna w regionie. Kształci wyłącznie na kierunkach związanych z naukami o zdrowiu, takimi jak: kosmetologia, fizjoterapia i pielęgniarstwo w ramach studiów I i II stopnia.

Od ubiegłego roku Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy prowadzi studia I stopnia - licencjackie na kierunku pielęgniarstwo. Teraz poszerzy swoją
WSNoZ Bydgoszcz Nadanie Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy uprawnień do prowadzenia studiów magisterskich na kierunku pielęgniarstwo to ważny moment dla uczelni. Na zdjęciu Jan Łuczak, marszałek Senatu WSNoZ (z lewej), Wojciech Murdzek, sekretarz stanu w MEiN i bydgoska posłanka Ewa Kozanecka, która wsparła wniosek WSNoZ.

- Prowadzimy też studia podyplomowe związane merytorycznie z naszymi kierunkami w Bydgoszczy, Toruniu, Warszawie, Poznaniu i Łodzi - podkreśla dr nauk med. Paweł Rajewski, rektor WSNoZ. - Zależy nam, aby nasi absolwenci posiadali, oprócz wyższego wykształcenia, znakomitą wiedzę praktyczną. Stąd duży nacisk kładziemy na wyposażenie najnowocześniejszych w Polsce pracowni specjalistycznych WSNoZ, a przede wszystkim na praktyki zawodowe. Ponadto, zapewniamy praktyki kliniczne, które odbywają się w toku pracy szpitali, poradni, sanatoriów czy centrów rehabilitacyjnych.

Priorytetem uczelni jest praca w małych zespołach, co pozwala osiągać studentom lepsze efekty, jak i tworzyć rodzinną atmosferę uczelni.

-Cieszę się, że mogłam skutecznie wesprzeć wniosek Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy - napisała w mediach społecznościowych Ewa Kozanecka, posłanka PiS z Bydgoszczy. - Podziękowania dla Wojciecha Murdzka, sekretarza stanu w MEiN i Polskiej Komisji Akredytacyjnej za pozytywną opinię oraz za wydanie akredytacji przez ministra zdrowia.

Małgorzata Pieczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.