Wystawa obrazująca życie zwykłych łodzian powstanie w skansenie architektury drewnianej przy Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Czytaj dalej
Fot. Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Liliana Bogusiak-Jóźwiak

Wystawa obrazująca życie zwykłych łodzian powstanie w skansenie architektury drewnianej przy Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Liliana Bogusiak-Jóźwiak

Ponad 300 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzyma Centralne Muzeum Włókiennictwa. Środki te pomogą w rozbudowaniu planowanej wystawy stałej w Skansenie Łódzkiej Architektury Drewnianej. Zagości ona w pięciu domach skansenu po ich kompleksowej modernizacji (najprawdopodobniej jesienią przyszłego roku).

Jej autorzy planują pokazać poprzez życie przeciętnych polskich, niemieckich i żydowskich rodzin historię naszego miasta. Opowieść rozpocznie się w latach 20. XIX wieku, a zakończy w 1989 r. Bohaterami będą rodziny emigrantów z Saksonii i Śląska, przyjezdna ludność wiejska, rodziny żyjące w stalinowskich realiach oraz trzech ostatnich dekadach PRL. W każdym z pięciu drewnianych domów zrekonstruowane zostanie wnętrze charakterystyczne dla danego okresu.

Pozostało jeszcze 4% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Liliana Bogusiak-Jóźwiak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.