Wyrzysk: Nauczyciel Jacek O. oskarżony za seks z 14-letnią uczennicą. Prokuratura sprawdza, czy są kolejne ofiary

Czytaj dalej
Fot. 123RF
Łukasz Cieśla

Wyrzysk: Nauczyciel Jacek O. oskarżony za seks z 14-letnią uczennicą. Prokuratura sprawdza, czy są kolejne ofiary

Łukasz Cieśla

Nauczyciel Jacek O. z Wyrzyska został oskarżony o seks z 14-letnią uczennicą gimnazjum. Wcześniej sądy go nie aresztowały, dlatego podczas procesu będzie odpowiadał z "wolnej stopy". - Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia. W realiach tej sprawy nie widzę przesłanek, by mógł liczyć na karę więzienia w zawieszeniu – mówi nam prokurator Arkadiusz Łakomy, autor aktu oskarżenia.

Skandal wyszedł na jaw w styczniu ubiegłego roku. Mama gimnazjalistki, zaniepokojona dziwnym zachowaniem córki, zajrzała w jej tablet. Przeczytała treść korespondencji prowadzonej przez córką z nauczycielem z Wyrzyska (powiat pilski), starszym od uczennicy o ponad 40 lat.

Ich rozmowy wskazywały, że uprawiają seks. Matka dziewczyny zawiadomiła dyrekcję szkoły. Jacek O. początkowo wszystkiemu zaprzeczał, ale szybko przyznał się do intymnych kontaktów z nastolatką. Tłumaczył, że się zakochał.

Dziewczyna początkowo broniła nauczyciela. Podkreślała, że do niczego jej nie zmuszał, że nie stosował przemocy. Jej zeznania miały wpływ na to, że dwa sądy – w Chodzieży i w Poznaniu – nie zdecydowały się na tymczasowe aresztowanie Jacka O. Domagała się tego prokuratura w Chodzieży.

Podczas procesu, który rozpocznie się w lutym w Chodzieży, Jacek O. będzie odpowiadał z "wolnej stopy". Jaki wyrok może zapaść w tej sprawie?

- On wykorzystał stosunek zależności między nim, a młodą uczennicą. Zarzuty są poważne. Minimalnie grożą mu 2 lata więzienia, a ustawodawca nie przewiduje zawieszenia kary w przypadkach uprawiania seksu z osobą poniżej 15 lat

– zaznacza adw. Artur Nowak, który reprezentuje pokrzywdzoną i jej rodzinę.

W podobnym tonie wypowiada się prokurator Arkadiusz Łakomy, autor aktu oskarżenia. - Jeśli miałoby w tej sprawie dojść do wyroku w zawieszeniu, musiałby zaistnieć jakieś nadzwyczajne okoliczności. A ja ich nie dostrzegam – podkreśla prokurator Łakomy.

W dalszej części artykułu:

 • Jacek O. był badany przez psychiatrę i seksuologa. Co ustalili biegli?
 • Jakie inne wątki związane z "działalnością" oskarżonego nauczyciela bada prokuratura?
Pozostało jeszcze 37% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Łukasz Cieśla

Głównie piszę o sprawach kryminalnych, czasami o polityce. Ale chętnie podejmuję również inne, ciekawe i kontrowersyjne tematy.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.