Urszula Sobol

Wygrałem w "Nowinach" mieszkanie. Nie mogę w to jeszcze uwierzyć! Poznajcie laureata loterii "Mieszkanie za czytanie"

- Naprawdę wygrałem mieszkanie. Nie wierzę, nie wierzę...- powtarzał z niedowierzaniem nasz laureat. Fot. Krzysztof Kapica - Naprawdę wygrałem mieszkanie. Nie wierzę, nie wierzę...- powtarzał z niedowierzaniem nasz laureat.
Urszula Sobol

Dziś w siedzibie naszej redakcji odbyło się główne losowanie w loterii „Mieszkanie za czytanie”. Piękne, w pełni wyposażone, warte 310 tys. zł, mieszkanie, wygrał Andrzej Węgrzyn z Oleszyc.

Kiedy, zaraz po finałowym losowaniu, zadzwoniliśmy do pana Andrzeja Węgrzyna z radosną nowiną, że to on wygrał nowe, w pełni wykończone, warte 310 tys. zł mieszkanie, usłyszeliśmy zdziwiony głos naszego Czytelnika:

- Nie wierzę. Co pani do mnie powiedziała? To niemożliwe - mówił drżącym głosem 75-letni mieszkaniec Oleszyc. - Naprawdę wygrałem mieszkanie. Nie wierzę, nie wierzę... - powtarzał.

Z wizytą u laureata

Andrzej Węgrzyn mieszka w Oleszycach, w powiecie lubaczowskim. I tam właśnie pojechaliśmy dzisiaj z symbolicznym kluczem. Mężczyzna nie krył wzruszenia i niemal płakał ze szczęścia.

- Nie mogę jeszcze uwierzyć w to, że spotkało mnie takie szczęście i wygrałem mieszkanie - mówił. - To moja pierwsza i od razu tak poważna wygrana w życiu. Dostałem telefon z redakcji i nie mogłem w to uwierzyć, aż rozbolało mnie serce. Dzwoniłem nawet do ośrodka zdrowia. Takiej wiadomości nie dostaje się codziennie.

Dobrą nowiną nasz laureat podzielił się - jeszcze przed naszym przyjazdem - z synową.

- Zadzwoniłem do synowej i powiedziałem, że wygrałem w „Nowinach“ mieszkanie - opowiada nasz rozmówca. - Oczywiście synowa też nie mogła w to uwierzyć, ale za niedługo po moim telefonie przyjechał do mnie mój wnuk Mateusz i cieszył się razem ze mną.

- Zgadza się! To wspaniała wiadomość - dopowiada 26-letni Mateusz Węgrzyn.

- Dziadek, odkąd pamiętam, zawsze kupował „Nowiny“ i czytał je od pierwszej do ostatniej strony. Wiedziałem też, że gra w loterii „Mieszkanie za czytanie”. Zdarzyło mi się nawet wysyłać kupony na poczcie, ale szczerze mówiąc nikt chyba nie wierzył w to, że może coś wygrać.

Zobacz wideo z losowania

Pan Andrzej okazał wytrwałym uczestnikiem loterii. Starannie wycinał wszystkie kupony i skrupulatnie je wypełniał. Kompletował zestawy kuponów i wysyłał je do redakcji „Nowin“. W ostatnim losowaniu jego cierpliwość została nagrodzona, bo to zestaw kuponów z jego danymi został wyłoniony ze sterty liczącej blisko kilkadziesiąt tysięcy podobnych zgłoszeń.

"Nowiny" w domu od zawsze

Pan Andrzej od bardzo dawna czyta naszą gazetę.

- "Nowiny" zawsze były u mnie w domu. Najpierw kupowaliśmy gazetę, a teraz to prenumeruję i codziennie listonosz przynosi mi ją do domu, a ja czytam wszystko od pierwszej do ostatniej strony. To jedyna gazeta, jaką prenumeruję - mówi. - Brałem też udział we wszystkich edycjach loterii, ale nigdy nic nie udało mi się wygrać. Pamiętałem o głównym losowaniu, ale przez myśl by mi nie przeszło, że to ja wygram mieszkanie w Rzeszowie.

Mieszkanie znajduje się w kompleksie SkyRes w Rzeszowie. Będzie w pełni wykończone, umeblowane i wyposażone w sprzęt RTV i AGD. Czy pan Andrzej w nim zamieszka?

- Na chwilę obecną to ja jeszcze nie mogę w to uwierzyć, że takie wielkie szczęście mnie spotkało. Znam Rzeszów, mam tam też kolegów, mieszkanie jest naprawdę piękne, a czas pokaże, co będzie dalej - uśmiecha się.

Laureaci losowania
I. Nagroda główna - mieszkanie (1 szt.)
Andrzej Węgrzyn, Oleszyce

II Nagroda pieniężna w wysokości 5000 zł. ( 1 szt.)
Anna Kociełko, Nozdrzec

III Nagroda pieniężna w wysokości 2000 zł. (1 szt.)
Bożena Miąsik Kaszuba, Rzeszów

IV Nagroda pieniężna w wysokości 1000 zł. (1 szt.)
Andrzej Koś, Trzebownisko

Odbiór nagród odbywa się w Biurze GC Nowiny, ul. Kraszewskiego 2 w Rzeszowie, od poniedziałku do piątku w godz. od 9 do 15 (z wyłączeniem innych dni wolnych) po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym. Tel. 17 867 22 21.

Urszula Sobol

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.