Piotr Polechoński

Wydawało się, że demokracja to dla nas stan naturalny. Ale tak nie jest [wywiad]

J. Madej: - „Suweren” to takie słowo-wytrych, które ma wmówić ludziom, że wszystko dzieje się zgodnie z demokratycznymi regułami Fot. RADEK KOLESNIK J. Madej: - „Suweren” to takie słowo-wytrych, które ma wmówić ludziom, że wszystko dzieje się zgodnie z demokratycznymi regułami
Piotr Polechoński

- Młoda demokracja nie ma skutecznego systemu obronnego, gdy ktoś próbuje ją od środka rozmontowywać - mówi Jerzy Madej. - Nie zablokuje tego żadna, demokratyczna konstytucja.

Obchodziliśmy niedawno Międzynarodowy Dzień Demokracji. Mamy co świętować?

Jeszcze dwa lata temu powiedziałbym oczywiście, że tak, bo demokracja ma się u nas świetnie i jest stabilną wartością dla całego naszego narodu. Wygłosiłbym też pewnie formułę w stylu, że demokracja nie jest dana raz na zawsze, trzeba jej pilnować, bo zawsze znajdą się tacy, którzy będą chcieli przy niej majstrować. Mówiąc to, do głowy by mi nie przyszło, że ktoś taki może się naprawdę znaleźć.

Pozostało jeszcze 93% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Polechoński

Dziennikarz „Głosu Koszalińskiego”, politolog, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, autor szeregu książek o koszalińskiej historii i tożsamości, w tym „Sekretów Koszalina”, za którą dostał Nagrodą Prezydenta Miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury za rok 2017. Laureat dwóch nagród za odkrywanie lokalnej historii i jej popularyzację. W 2005 roku otrzymał „Koszalińskiego Orła”, a w roku 2014 wyróżniony został przez Koszalińskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców „Gospodarni”. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.