Wydarzenia Zielonogórskie. "Gazeta Lubuska" nakręci film

Czytaj dalej
Fot. Paweł Nijaki
Paweł Nijaki

Wydarzenia Zielonogórskie. "Gazeta Lubuska" nakręci film

Paweł Nijaki

Z okazji zbliżających się obchodów rocznicy tzw. Wydarzeń Zielonogórskich, które miały miejsce 30 maja 1960 roku, powstanie między innymi film oraz słuchowisko radiowe. Akcja ruszyła z inspiracji "Gazety Lubuskiej".

W siedzibie Radia Zachód w środę, 11 stycznia, odbyło się kolejne spotkanie komitetu organizacyjnego obchodów rocznicy Wydarzeń Zielonogórskich.

- Cieszymy się, że cały kraj dowie się, co wydarzyło się w 1960 roku w naszym mieście - mówi Wioleta Haręźlak, wiceprezydent Zielonej Góry. - Obchody będą transmitowane w ogólnopolskich mediach, dlatego zależy nam, żeby ta impreza miała podniosły charakter. Przyłączamy się do wszystkich działań, jakie podjęła "Gazeta Lubuska", żeby rozpropagować to wydarzenie. Będziemy również uczestniczyli w organizacji mszy świętej i wszystkich uroczystości towarzyszących - dodaje wiceprezydent.

Obchody będą transmitowane w ogólnopolskich mediach

Warto dodać, że "Gazeta Lubuska" nakręci film, w którym pokażemy między innymi uczestników Wydarzeń Zielonogórskich.

Władze miasta wyszły z pomysłem organizacji pokazów filmowych w świetlicach w dzielnicy Nowe Miasto. Pojawił się również pomysł wystawy na zielonogórskim deptaku. Mieszkańcy miasta będą mieli okazje zobaczyć nowe dokumenty i fotografie związane z wydarzeniami. Plansze, które staną przy zielonogórskim ratuszu, wcześniej pojawią się również w Sejmie.

Patronat nad uroczystością objął prezydent Andrzej Duda.

Paweł Nijaki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.