Wydanie Magazynu "Gazety Lubuskiej" Plus z 11-12 czerwca
Sprawdźcie o czym piszemy w weekendowym wydani "Gazety Lubuskiej" Plus.
- To była taka wojna religijna, ale nie o religię chodziło – mówią w Gądkowie
W 1963 roku ksiądz Czesław postanowił założyć niezależną od biskupstwa parafię rzymskokatolicką. Bunt wikariusza skrzętnie wykorzystała Służba Bezpieczeństwa. W tym, że jednak władza odpuściła, widzę jakiś efekt obrony zielonogórskiego Domu Katolickiego z 1960 roku. – Tym razem chciano uniknąć konfrontacji... – mówi historyk Tadeusz Dzwonkowski, dyrektor Archiwum Państwowego w Zielonej Górze.
Rasizm? Musimy wszyscy być dużo bardziej wrażliwi
W całej Polsce rasistowskich zdarzeń jest coraz więcej. Także u nas. W gorzowskim sądzie trwa właśnie proces o nawoływanie do nienawiści na tle rasowym, a uczennicy o innym kolorze skóry dokuczają koledzy w szkole.
Owsiak będzie miał kłopot z Przystankiem Woodstock
Niektórzy wieszczą nawet koniec Przystanków Woodstock w Kostrzynie. Jedni mówią o polityce, inni o względach bezpieczeństwa
Drzonków, czyli nasza lubuska perełkau
Ośrodek, kiedy powstawał w 1976 roku był czymś z innego świata w tamej rzeczywistości. Teraz znów staje się perełką.
Przybyli tu 71 lat temu, by rozpocząć nowe życie. Ale nie byli pewni, czy zostaną tu dłużej
Czerwiec dla pionierów Zielonej Góry jest wyjątkowym miesiącem. Wielu z nich właśnie latem przybyło do miasta. Właśnie wtedy, 6 czerwca 1945 roku, władzę w Winnym Grodzie objął pierwszy burmistrz Tomasz Sobkowiak.
Na poligonach miał być „nowy Gorzów”. Co się spełniło, a na co wciąż czekamy?
- No chyba nigdzie nie widać większych zmian, jak tutaj – mówi mi spotkana koło Biedronki na os. Europejskim Paulina Milewicz.
Do końca nie tracą nadziei
Pani Izabela zmaga się z ciężką chorobą. Pomaga jej rodzina i przyjaciele. Powstał specjalny komitet Walki z Chorobą SLA, który działa na rzecz pani Izy.