Wybuch gazu w Raciborzu [ZDJĘCIA + WIDEO] Kamienica zniszczona. 12 osób ewakuowanych

Czytaj dalej
Fot. YouTube
MCH

Wybuch gazu w Raciborzu [ZDJĘCIA + WIDEO] Kamienica zniszczona. 12 osób ewakuowanych

MCH

Wybuch gazu w kamienicy w Raciborzu ZOBACZ WIDEO W nocy z wtorku na środę, 11 lutego, w mieszkaniu na trzecim piętrze przy ul. Rybnickiej 15 w Raciborzu wybuchła butla z gazem propan butan. Ewakuowano 12 osób, na szczęście nikomu nic się nie stało.

Wybuch gazu w kamienicy w Raciborzu:

Do wybuchu doszło we wtorek, tuż przed godz. 23. Strażacy ewakuowali 12 osób, jedna osoba ma otarcia głowy, ale nie wymaga hospitalizacji.

- Wybuch uszkodził drzwi, stolarkę okienną, strop i właz na dach - relacjonuje mł. kpt. Mateusz Wyrba z Komendy Powiatowej PSP w Raciborzu. - Straty oszacowano na ok. 50 tys. złotych, wartość uratowanego mienia wynosi ok. 300 tys. złotych - wylicza strażak.

Jak twierdzą pożarnicy, przyczyną wybuchu była prawdopodobnie nieprawidłowa eksploatacja urządzeń grzewczych. - Podczas wymiany butli doszło do uszkodzenia urządzenia i w mieszkaniu zaczął się ulatniać gaz - wyjaśnia mł. kpt. Wyrba.

Na miejscu pracowało sześć zastępów straży pożarnej, w tym trzy OSP, zastępca komendanta i inspektor nadzoru budowlanego. Akcję zakończono ok. 01.20. Dziesięć osób wróciło do swoich mieszkań, dwie ze zdemolowanego mieszkania trafiły do mieszkania zastępczego.

25 listopada 2014 r. 8 osób, w tym jedno dziecko, zostało poszkodowanych w wybuchu gazu w bloku mieszkalnych w Bytomiu. Z budynku ewakuowano 46 osób. Siła eksplozji była tak duża, że spowodowała zawalenie się stropu między parterem a pierwszą kondygnacją budynku. - To było jak wybuch bomby. Pełno ognia było widać - relacjonuje świadek zdarzenia. - Najpierw był wstrząs, potem huk - dodaje mieszkanka sąsiedniego budynku.


*Zamieszki przed siedzibą JSW: Policja znowu strzelała do związkowców WIDEO + ZDJĘCIA
*Psychopata z Zabrza więził kobietę w kanale. Opis tortur jest drastyczny. Czy zostanie skazany?
*Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
*Zwolnienia grupowe w Biedronce to fakt. Oto pracownicy do zwolnienia
*Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

MCH

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.