Wybory samorządowe 2018. Brudna kampania ogarnęła Przemyśl. Padają oskarżenia [WIDEO, ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Norbert Ziętal
Norbert Ziętal

Wybory samorządowe 2018. Brudna kampania ogarnęła Przemyśl. Padają oskarżenia [WIDEO, ZDJĘCIA]

Norbert Ziętal

Wybory samorządowe już w niedzielę, a w Przemyślu wojna. Na wczorajszej konferencji prasowej Wojciech Bakun, poseł Kukiz’15 oraz kandydat na prezydenta Przemyśla, zarzucił prowadzenie brudnej kampanii komitetowi Prawa i Sprawiedliwości.

Zaklejanie nawzajem plakatów przez komitety wyborcze czy walka o najlepsze miejsca na bilbordy to jeszcze nic wielkiego. Jak powiedział Bakun, to piaskownica. Jego zdaniem w Przemyślu dzieją się rzeczy o wiele gorsze.

- Jeżeli na oficjalnej stronie kandydata na prezydenta Przemyśla z ramienia PiS pojawiają się wpisy atakujące nie tylko kandydatów, ale także rodzinę kandydata, a także dzieci kandydata, jeżeli pojawiają się wpisy rasistowskie, i jeżeli w dyskusji pod tym wątkiem bierze udział szef sztabu Prawa i Sprawiedliwości, to mówimy o jak najbrudniejszej, jak najbardziej obrzydliwej kampanii, którą można prowadzić - stwierdził Wojciech Bakun. I wyraził przypuszczenie, że „być może taka brudna kampania dzieje się za aprobatą kandydata PiS na prezydenta Janusza Hamryszczaka”, bo obraźliwe wpisy nie znikają z jego oficjalnej strony na Facebooku.

- Wiemy o zarzutach wysuwanych wobec nas. Konsultujemy tę sprawę z prawnikami. Do czasu uzyskania od nich opinii wstrzymujemy się z komentarzami w tej sprawie.

- mówi “Nowinom” Grzegorz Lewandowski, szef sztabu wyborczego PiS w Przemyślu.

Obraźliwe wpisy wykonywane są z konta „Paula Korzępa”. To fałszywe, założone niedawno, prywatne konto na Facebooku. Jego właściciel lub właścicielka nie podaje informacji o sobie, nie publikuje zdjęć. Zwróciliśmy się do osoby przedstawiającej się jako „Paula Korzępa” z prośbą o kontakt. Nie odpowiedziała. Wczoraj w sprawie wpisów trafiło zawiadomienie do policji.

W dalszej części artykułu:

 • jak wygląda brudna kampania wyborcza?
 • kim jest „Paula Korzępa”?
Pozostało jeszcze 69% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Norbert Ziętal

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.