Wyborcze szarże weteranów bydgoskiej polityki

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Sławomir Bobbe

Wyborcze szarże weteranów bydgoskiej polityki

Sławomir Bobbe

Byli prezydenci Bydgoszczy Grażyna Ciemniak i Konstanty Dombrowicz spotkają się w wyborach na jednej liście - Prawa i Sprawiedliwości?

Choć swoje „lokomotywy” pokazało już kilka komitetów wyborczych to doświadczeni radni wiedzą, że o pewności miejsca na liście można mówić dopiero, gdy lista zostanie już zarejestrowana. W historii zdarzały się bowiem i takie sytuacje, że „jedynki” leciały z listy w czasie ich wiezienia do biura wyborczego. W Platformie Rada Regionu przyjęła kształt proponowanych list i na nich raczej się nic nie zmieni.

Dopieszczanie listy

Wszyscy czekają jednak na to, kiedy odsłoni karty PiS. Tu sporo do powiedzenia ma kilka osób - posłowie Tomasz Latos, Łukasz Schreiber i Piotr Król. Muszą też pamiętać o swoich sprzymierzeńcach z partii Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobro. - Mogę powiedzieć, że dopieszczamy naszą listę, pozostały do ustalenia niuanse. Nie ścigamy się z innymi ugrupowaniami na to, kto szybciej przedstawi kandydatów. Chcemy zbudować taką listę, by każde nazwisko mocno pracowało w kampanii - tłumaczy Tomasz Rega, radny PiS, szef miejskich struktur tej partii. - Listy są teraz krótsze, poza jedynkami, które mają najwięcej pewności wyboru, właściwie każde miejsce od 2 do 7 może być „biorące”. Stąd ważne, by każde nazwisko było „kategorii ciężkiej” i przyciągało wyborców.

w dalszej części artykułu:

 • Kto i jakie miejsce zajmie na listach wyborczych?
 • Kto będzie starać się o głosy poszczególnych mieszkańców dzielnic Bydgoszczy?
 • Niespodzianki na wyborczych listach...
Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.