Wszystko co chcielibyście wiedzieć o Minikoperniku! [WIZUALIZACJE]

Czytaj dalej
Fot. Urząd Miasta Torunia
Szymon Spandowski

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o Minikoperniku! [WIZUALIZACJE]

Szymon Spandowski

Pod koniec 2019 roku dawne budynki biurowe toruńskiego młyna staną się wylęgarnią młodych Koperników. Zamienią się w nią dzięki niemal 18 milionom złotych. Przebudową ostatnich niezagospodarowanych obiektów kompleksu przemysłowego na Mokrem zajmie się firma Ekopark.

Młyn na Mokrem był kiedyś jednym z największych tego typu zakładów przemysłowych w Polsce północnej. Niebawem stanie się najbardziej kulturalnym młynem w kraju. W przebudowanych pomieszczeniach jego bryły głównej działa już toruńskie Centrum Nowoczesności, Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży oraz Inkubator Technologiczny. W trzeciej, najmłodszej części obiektu lada moment rozpocznie się remont, a po jego zakończeniu wprowadzą się tam instytucje kultury działające pod skrzydłami Urzędu Marszałkowskiego. Do zagospodarowania pozostały jeszcze dwa budynki biurowe.

Ich przyszłość została przypieczętowana w poniedziałek. Władze miasta podpisały umowę z firmą Ekopark, która będzie miała 56 tygodni na przygotowanie w obu obiektach miejsca dla Centrum Innowacyjnej Edukacji, czyli tak zwanego Minikopernika będącego częścią Centrum Nowoczesności.

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Szymon Spandowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.