Wszystko co chcielibyście wiedzieć o Minikoperniku! [WIZUALIZACJE]
Pod koniec 2019 roku dawne budynki biurowe toruńskiego młyna staną się wylęgarnią młodych Koperników. Zamienią się w nią dzięki niemal 18 milionom złotych. Przebudową ostatnich niezagospodarowanych obiektów kompleksu przemysłowego na Mokrem zajmie się firma Ekopark.
Młyn na Mokrem był kiedyś jednym z największych tego typu zakładów przemysłowych w Polsce północnej. Niebawem stanie się najbardziej kulturalnym młynem w kraju. W przebudowanych pomieszczeniach jego bryły głównej działa już toruńskie Centrum Nowoczesności, Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży oraz Inkubator Technologiczny. W trzeciej, najmłodszej części obiektu lada moment rozpocznie się remont, a po jego zakończeniu wprowadzą się tam instytucje kultury działające pod skrzydłami Urzędu Marszałkowskiego. Do zagospodarowania pozostały jeszcze dwa budynki biurowe.
Ich przyszłość została przypieczętowana w poniedziałek. Władze miasta podpisały umowę z firmą Ekopark, która będzie miała 56 tygodni na przygotowanie w obu obiektach miejsca dla Centrum Innowacyjnej Edukacji, czyli tak zwanego Minikopernika będącego częścią Centrum Nowoczesności.
Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.
-
Prenumerata cyfrowa
Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.
już od
3,69 ZŁ /dzień