Paweł Gzyl

Wszystkie odcienie jesieni w nowych filmach

Janusz Gajos świetnie odnajduje się jako arcybiskup w filmie „Kler” - już 28 września w kinach Fot. Bartek Mrozowski Janusz Gajos świetnie odnajduje się jako arcybiskup w filmie „Kler” - już 28 września w kinach
Paweł Gzyl

Wakacje właśnie się skończyły - nic więc dziwnego, że dystrybutorzy mają już dokładnie zaplanowane, jakie filmy zobaczymy tej jesieni w kinach. Będą to zarówno polskie nowości, jak i przeboje rodem prosto z Hollywood.

W drugiej połowie tego miesiąca do kin wejdą dwa ważne polskie filmy zrealizowane przez wybitnych reżyserów: „Kamerdyner” i „Kler”.

Ten pierwszy to nowe dzieło Filipa Bajona - trwająca dwie i pół godziny opowieść o losach Kaszubów na początku XX wieku. Fabuła jak z powieści Rodziewiczównej: młody chłopak z ludu zostaje przygarnięty przez pruską arystokratkę i zakochuje się z wzajemnością w wychowanicy. Co z tego wyniknie? Tego dowiemy się już 21 września. W rolach głównych zobaczymy krakowską aktorkę Annę Radwan oraz Sebastiana Fabijańskiego, Mariannę Zydek, Janusza Gajosa, Borysa Szyca i Kamilę Baar.

28 września premierę będzie miał otoczony aurą skandalu „Kler” Wojciecha Smarzowskiego. Reżyser „Wołynia” i „Drogówki” tym razem postanowił wydobyć na światło dzienne przewinienia polskich księży. Jeden opływa w luksusach, drugi robi karierę w Watykanie, a trzeci - pożąda żonę bliźniego swego. W rolach głównych: Janusz Gajos, Arkadiusz Jakubik i Jacek Braciak.

Czytaj więcej:

 • Aż 30 milionów złotych wyłożono na film, który ma stanowić jeden z najważniejszych elementów celebracji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości
 • Pod koniec roku powróci na ekrany kin jeden z najważniejszych bohaterów powieści dla młodzieży - Robin Hood
Pozostało jeszcze 69% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paweł Gzyl

Dziennikarz Działu Kultura Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego. Muzyka, film, książka.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.