Wszyscy już grają sparingi
Pierwszą wygraną w czasie zimowych przygotowań zanotowała trzecioligowa Kujawianka.
Włocłavia Włocławek - Sadownik Waganiec 2:2 (0:1)
Bramki: Patryk Tyrajski (71), Bartosz Ratajczyk (78) - Arkadiusz Olkowski (37), Rafał Langowski (50).
WŁOCŁAVIA: Kasiński - D. Boruczkowski, Gralak, Kuciński, Tyrajski - Ratajczyk, Olszewski, Zuzo, Markiewicz, Rogalski - Jaroszewski oraz Klimek, Wiśniewski.
SADOWNIK: Stawicki - Purcelewski, Nowak, Lewandowski, Kijewski - Brzeczkowski, Budziszewski, Dróbkowski, Olkowski, Lamparski, Zaranek. Na zmiany: Langowski, Łopatowski.
Lider Włocławek - Łokietek Brześź 3:3 (0:1)
Bramki: Tomasz Szablewski 3 (55, karny, 72, 87) - Mariusz Kowalski (38), Billy Abbott 2 (67, 82).
LIDER: Szczepańczyk - Kowalski, Wrześniewski, Kania, Piwoński, P. Szablewski, T. Szablewski, Olach, zawodnik testowany, Łazarski, Pyczka. Na zmiany weszli: Dewil, Wiliński, Więtczak.
ŁOKIETEK: Bednarski (46, zawodnik testowany) - Wasielewski (60, Sobczak), Trzeciak, Szczęsny, Łykowski (60, Kawski) - Abbott, Pałczyński, Kłosowski (46, M. Szczęsny) - Kowalski, Bochat, Szymczak (60, Szadkowski).
Olimpia Koło - Kujawianka 0:7 (0:3)
Bramki: Piotr Gląba 3, Kamil Mazurkiewicz 2, Oleg abaka, testowany.
KUJAWIANKA: Imiołek - zawodnik testowany, Mazurkiewicz, zawodnik testowany, B. Mielczarek - Tabaka, Galanciak, Jędrzejewski, Łepski, zawodnik testowany - Gląba oraz dwóch zawodników testowanych.
Wszystkie nasze ligowe zespoły rozegrały mecze kontrolne. Zwycięstwo izbiczan, remisy Łokietka i Włocłavii, wygrane Orląt.
W Uniejowie pokonała grająca klasę niżej Olimpia Koło. W Kujawiance zagrało 5. testowanych piłkarzy, których nazwisk działacze nie ujawniają. Nie wystąpili: Patryk Popieliński (studniówka), Kamil Kuropa-twiński i Rafał Biernacki (grali w amatorskich rozgrywkach w Choceniu) oraz bramkarze: Mateusz Mielczarek i Damian Wodnicki (wolne). Z Kujawianką nie trenują już: Paweł Behlke, Paweł Komorowski, Roman Rybiński, Tomasz Wachowiec i Marek Zentkiewicz. Ze względu na kontuzję wiosną z Kujawiance nie zobaczymy też Macieja Lewandowskiego.
W sobotę Włocłavia zagrała z Sadownikiem Waganiec, któremu w lidze uległa 0:4. Wydawało się, że wynik będzie podobny. Sadownik na dodatek dwukrotnie trafił w poprzeczkę. Włocłavia, mimo iż przegrywała już 0:2, grała do samego końca. Po szybkich akcjach i wyjściach sam na sam wyrównała. Mogła nawet wygrać, ale podobnych dwóch okazji nie wykorzystała.
- Z przebiegu spotkania remis jest zasłużony. Młodzież Włocłavii zagrała bardzo ambitnie - powiedział Rafał Langowski, grający trener Sadownika. - Mieliśmy więcej z gry, ale w ostatnich 20. minutach po prostu zabrakło nam sił. Ostatnie ciężkie treningi czuć było w nogach.
Także remisem zakończył się niedzielny mecz Lidera z Łokietkiem. Goście przewagę udokumentowali na 7 minut przed końcem pierwszej połowy. Po zmianie stron inicjatywę przejęli włocławianie. Po wyrównaniu stworzyli kolejne okazje, ale byli nieskuteczni. Łokietek znów obejmował prowadzenie, ale za każdym T. Szablewskiego doprowadzał do wyrównania i zanotował hat-tricka.
Czwarty czwartoligowiec z naszego regionu Orlęta rozegrały w weeekend dwa spotkania kontrolne. Pokonał Gopło Kruszwica i Start Radziejów po 4:1. Więcej o tych spotkaniach w środowym wydaniu.