Wraca sprawa księdza Jankowskiego. Decyzja radnych: Rada Miasta Gdańska straciła zaufanie co do nieskazitelności charakteru ks. Jankowskiego

Czytaj dalej
Fot. Przemysław Świderski
Ewelina Oleksy

Wraca sprawa księdza Jankowskiego. Decyzja radnych: Rada Miasta Gdańska straciła zaufanie co do nieskazitelności charakteru ks. Jankowskiego

Ewelina Oleksy

Najliczniejszy w Radzie Miasta Gdańska Klub Koalicji Obywatelskiej ustalił swoje dalsze ruchy w sprawie księdza Henryka Jankowskiego. W sobotę z kolei odbędzie się kolejny protest pod pomnikiem duchownego, który miał się dopuszczać molestowania seksualnego dzieci.

W styczniu Klub Koalicji Obywatelskiej podejmie kilka inicjatyw w sprawie odebrania honorów prałatowi Henrykowi Jankowskiemu. To pokłosie burzy, jaka rozpętała się po publikacji „Dużego Formatu” opisującej przypadki molestowania seksualnego dzieci przez księdza.

Już w grudniu, na gorąco, radni KO próbowali wnieść pod obrady projekt uchwały ws.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Ewelina Oleksy

Komentarze

2
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Sławomir S

Zasługi Jankowskiego bo Wałęsę wspomagał?
To większe zasługi ma Danuta bo więcej wspomagała. Trzeba więc zamienić figurkę zboczka na Dankę.

A może przyjąć prawo, że 50 lat od śmierci delikwenta można stawiać pomnik. Rozwiąże to wszystkie problemy, łącznie z papieżami megalomanami co już za życia dostawali.

PS: XYZ a znasz to:?
Pyta się student seminarium kolegi:
- Zdałeś egzamin?
- Tak. Z Paetzem w d****.

XYZ


Ciąg dalszy żałosnego spektaklu
radnych KO, przy akompaniamencie prezydenta
P. Adamowicza, w sprawie śp. ks. H. Jankowskiego,
"który miał się dopuszczać molestowania seksualnego dzieci" - jak pisze p. redaktor E. Oleksy.
Zwracam uwagę na to słowo "miał". Widocznie p.
redaktor nie dysponuje dowodem na to, że "molestował". Radni KO takim dowodem też nie dysponują ale na gwałt dążą do usunięcia pomnika.
Takie zachowanie jest kompromitujące ich.
To samo można powiedzieć o postępowaniu
p. P. Adamowicza.
Rada Miasta Gdańska może uniknąć kompromitacji
gdy swoje decyzje w tej sprawie odłoży do czasu
uzyskania prawomocnego wyroku sądowego potwierdzającego zarzuty stawiane śp. ks. H. Jankowskiemu. Wyroku takiego nie może zastąpić
Gazeta Wyborcza - nie podzielająca poglądów
ks. Jankowskiego - i odwrotnie. Między innymi
dlatego należy zachować ostrożność w podzielaniu lub nie punktu widzenia tej gazety.
Radzie Miasta i p. P. Adamowiczowi tymczasem
doradzałbym tak gorliwie zająć się innymi sprawami ważnymi dla miasta i jego mieszkańców.
A co się tyczy sprawy "nieskazitelności charakteru"
to radziłbym radnym KO stanąć przed lustrem
i przyjrzeć się swojemu charakterowi, który
pozwala im nie dostrzegać zasług ks. Jankowskiego,
który był kapelanem "Solidarności", wspomagał L. Wałęsę itd.
i podejmować bez namysłu tak ważkie decyzje.

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.