Wojciech Mazolewski i John Porter: Każdy z nas przeżył życie inaczej, ale obaj poświęciliśmy się muzyce

Czytaj dalej
Fot. Jacek Poremba
Marek Zaradniak

Wojciech Mazolewski i John Porter: Każdy z nas przeżył życie inaczej, ale obaj poświęciliśmy się muzyce

Marek Zaradniak

- Nasze doświadczenia sumują się i dzięki temu możemy tworzyć coś nowego - z Wojciechem Mazolewskim i Johnem Porterem rozmawiamy o nowej płycie „Philosophia”.

Wojtku, skąd pomysł na nagranie Waszej wspólnej płyty?

Wojciech Mazolewski: Po prostu wziął się z naszego życia. Mieliśmy okazję spotkać się i nagrać utwór „Polish Girl” na płycie „Chaos pełen idei”. Późniejsze koncerty, na które zaprosiłem Johna, pokazały, że jest między nami świetna chemia i naprawdę dajemy sobie bardzo dużo wolności i radości na scenie, odlatujemy tam bardzo daleko od pierwotnego pomysłu. Za każdym razem tworzymy na koncercie nowe rzeczy. Daje nam to ogromnego kopa. W rezultacie, w wolnych chwilach zaczęliśmy umawiać się w domu i po prostu pisać piosenki. Po jakimś czasie było ich tak dużo, że uznaliśmy, iż musimy coś z tym zrobić. Podjęliśmy decyzję, że tworzymy zespół i nagrywamy płytę.

John Porter: Zaproszenie Wojtka było dla mnie bardzo mobilizujące. Wymyśliliśmy, że będziemy od razu nagrywać piosenki. Ja nie chcę wchodzić do studia, aby nic nie powstało. Wojtek stwierdził: „Nie ma sprawy. Ja też tak chciałem”. Nagrywaliśmy „na setkę”.

Płyta nazywa się „Philosophia”. Przyczyną jej powstania było to, że macie dużo punktów zbieżnych ze sobą. Czy wasze filozofie życiowe bardzo różnią się od siebie?

W.W.: Naszą filozofią jest robienie muzyki. Każdy z nas przeżył swoje życie trochę inaczej, ale jednocześnie poświęcając się muzyce w zasadzie w całości. Pod tym względem jesteśmy bardzo podobni i możemy się też podzielić swoimi doświadczeniami. To wpływa na to, że w tym momencie nasze doświadczenia sumują się, i dzięki temu możemy zbudować coś nowego.

J.P.: Zgadzam się z Wojtkiem. Przynosimy sumę naszych doświadczeń. Dzielimy się nimi nawzajem i z tego powstaje nasza nowa muzyka.

A na ile się różnicie?

J.P.: Wojtek jest człowiekiem bardzo otwartym na ludzi. Jest w nim dużo pozytywnych wibracji. Ma świetny kontakt. Jest przy tym czarujący i przystojny, a u mnie wszystko jest zupełnie odwrotnie.

Czy przygotowując ten album spieraliście się? Były różnice, co do koncepcji utworów?

Jak pisało im się piosenki? Na ile John Porter czuje się dziś Polakiem? O tym przeczytasz w dalszej części rozmowy z Wojciechem Mazolewskim i Johnem Porterem. 

Pozostało jeszcze 63% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marek Zaradniak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.