Marlena Bogdan

Wojciech Buczak: Warto toczyć bitwy o pomyślność ludzi, a nie o pomniki

Wojciech Buczak: - Rozwój nie tylko polega na poszerzaniu granic i zwiększaniu liczby mieszkańców Fot. archiwum Wojciech Buczak: - Rozwój nie tylko polega na poszerzaniu granic i zwiększaniu liczby mieszkańców
Marlena Bogdan

Proponuję mieszkańcom Rzeszowa inną wizję, inny styl kierowania sprawami miejskimi - mówi WOJCIECH BUCZAK, poseł Prawa i Sprawiedliwości, kandydat tej partii na prezydenta Rzeszowa.

Chce Pan być prezydentem Rzeszowa? Pytam, bo mam wrażenie, że z pana wypowiedzi nie wynika, że pan chce... Raczej odbieram to tak, że skoro został pan wybrany, to pan startuje.

Nie tylko chcę, ale jestem pewny, że do mojego pomysłu na Rzeszów przekonam większość mieszkańców naszego miasta. W Prawie i Sprawiedliwości decyzję ws. kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich podejmują władze krajowe partii. Zaakceptowano moją kandydaturę. Ostatecznie w jesiennych wyborach to mieszkańcy Rzeszowa zdecydują, czy zostanę wybrany na to stanowisko.

Przegrana w wyborach będzie dla pana osobistą porażką?

Startuję, żeby wygrać, inaczej nie miałoby to sensu. Nie robię tego dla własnych ambicji, bo w życiu pełniłem już wiele ważnych i zaszczytnych funkcji. Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Ja oddaję się do ich dyspozycji, to mieszkańcy zdecydują, jaki będzie wynik wyborów. Proponuję mieszkańcom Rzeszowa alternatywę, na którą zasługują, inną wizję, inny styl kierowania sprawami miejskimi. Bliższy ludziom, nastawiony na dialog.

Będzie pan prezydentem PiS czy mieszkańców?

Mieszkańców Rzeszowa. Jestem jednym z nich od urodzenia. Nie można być prezydentem jednego ugrupowania politycznego. Gdy wygram, nie tylko będę realizował program PiS, ale też inne pomysły i propozycje mieszkańców. Trzeba słuchać ludzi, a nie narzucać im autorytarne rozwiązania. Mam zamiar spotykać się z mieszkańcami, ale nie na pokaz, tylko po to, by wysłuchiwać ich propozycji i oczekiwań.

Będzie pan słuchał wszystkich mieszkańców, czy wybierał te pomysły, które panu pasują do koncepcji?

W dalszej części przeczytasz:

 • jak Wojciech Buczak ocenia dorobek prezydenta Ferenca i jego poprzedników
 • jakie propozycje dla Rzeszowa ma kandydat PiS na prezydenta
 • jakie jest jego stanowisko w sprawie pomnika czynu rewolucyjnego
Pozostało jeszcze 79% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marlena Bogdan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.