Wojciech Bakun zdecydowanie wygrywa pierwszą turę wyborów na prezydenta Przemyśla

Czytaj dalej
Fot. Norbert Ziętal
Norbert Ziętal

Wojciech Bakun zdecydowanie wygrywa pierwszą turę wyborów na prezydenta Przemyśla

Norbert Ziętal

„Jeśli Wojtek wygra w Przemyślu, to pokażemy Polsce jak powinny wyglądać samorządy” - na Facebooku zapowiada Paweł Kukiz, lider ruchu Kukiz’15 odnosząc się do zwycięstwa Wojciecha Bakuna w pierwszej turze wyborów na prezydenta Przemyśla.

Niedziela wieczór. W sztabie Kukiz’15 w Przemyślu kilkadziesiąt osób. Kandydaci na radnych i ludzie ich wspierający. Czekają na wyniki z komisji. Choć jeszcze trudno przewidzieć wynik wyborów to wśród zebranych radosna atmosfera. Bakun co jakiś czas komunikuje się ze swoimi wyborcami poprzez live chaty na Facebooku. Inne komitety nie są tego wieczoru aktywne w mediach społecznościowych. Po godz. 23 spływają pierwsze wyniki z obwodów. I pierwsze okrzyki radości. Bakun zdecydowanie prowadzi w wyborach, wysoki wynik ociera się momentami o ponad 50-proc. poparcie i wygraną w pierwszej turze.

Ostatecznie Wojciech Bakun z 41,49 proc. poparciem zajmuje w Przemyślu silne pierwsze miejsce i przechodzi do drugiej tury. Za dwa tygodnie, 4 listopada, zmierzy się z kandydatem PiS Januszem Hamryszczakiem, który zdobył 26,41 proc. poparcia. Trzeci był Wojciech Błachowicz (25,16 proc.), kandydat Koalicji Obywatelskiej, czwarty Tomasz Kulawik (6,93 proc.) z SLD Lewica Razem.

O godzinie 3 nad ranem Wojciech Bakun ostatni raz prowadzi live chata na Facebooku. Pracowita, ciężka noc wyborcza, ale taka sama była również jego kampania. Zarówno on, jak i komitet Kukiz’15 byli atakowali czarną kampanią. Konkurencja przerabiała zdjęcia z konferencji kukizowców. Były ataki z fałszywego konta na Facebooku.

W dalszej części artykułu:

  • kometarz Pawła Kukiza
  • jak wyglądać będzie Rada Miejska w Przemyślu
  • kto wygra drugą turę
Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Norbert Ziętal

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

14,50 29,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.