Thašúŋke Witkó

Wódz nadaje. "Przez żołądek do koszar"

Wódz nadaje. "Przez żołądek do koszar"
Thašúŋke Witkó

Natarcie jest podstawowym rodzajem walki i działaniem rozstrzygającym, dlatego, 21 maja 2022 r. rodzime Ministerstwo Obrony Narodowej zaczęło realizować je z wielkim rozmachem. Czołgi, bojowe wozy piechoty, transportery opancerzone oraz systemy artyleryjskie opuściły garaże i wyruszyły w teren. W tym miejscu pragnę uspokoić wszystkich wystraszonych, ponieważ głównym zadaniem realizowanej obecnie „ofensywy” nie jest zdobycie żadnej z ościennych stolic, a wypromowanie dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

W kilkudziesięciu miejscowościach na terenie całego kraju zorganizowano pikniki militarne, których główną atrakcją były pokazy sprzętu i wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Każdy mógł wejść do wnętrza potężnej maszyny, zapytać jej załogę, do czego służą poszczególne elementy, przyjąć postawę strzelecką leżąc podczas mierzenia z karabinu wyborowego i zrobić sobie pamiątkową fotografię w kevlarowym hełmie. Po tych wszystkich niezapomnianych wrażeniach, na uczestników imprezy czekała porcja legendarnej wojskowej grochówki, za co logistyka powinna otrzymać gromkie brawa. Od siebie dodam, że kapitalnym pomysłem była próba przyciągnięcia ludzi do służby sposobem „przez żołądek do koszar”.

Do koszar, w celu odbycia zasadniczej służby wojskowej, w najbliższym czasie winno trafić – zgodnie z deklaracjami szefa resortu, Mariusza Błaszczaka – grubo ponad półtora tysiąca ochotników. To jedynie zalążek, bowiem miejsc przygotowano dziesięciokrotnie więcej. Chylę czoła przed zespołem przygotowującym kampanię informacyjną, gdyż znacząco wyeksponowano materialne korzyści z odbycia rocznego szkolenia, a także położono nacisk na ukazanie perspektywy rozwoju zawodowego, w razie podjęcia decyzji o dalszym związaniu swojego losu z armią.

Pewne zatrudnienie, godziwa gaża, dodatkowe benefity socjalne oraz możliwość korzystania z branżowej służby zdrowia, są niezwykle istotne dla osób poszukujących swojej drogi życiowej. Nie mogą one absolutnie zastąpić elementów patriotyzmu i powołania do wykonywania owej profesji, ale nie należy ukrywać, że obowiązki służbowe można realizować na najwyższym poziomie tylko wtedy, kiedy jest się najedzonym, w suchych butach, z dachem nad głową i pieniędzmi w portfelu. Dlatego, tak ważna jest logistyka.

Logistyka, ta zapewniana obecnie żołnierzom, musi być najlepszą z możliwych. „Armia maszeruje na żołądkach” – miał ponoć rzec Napoléon Bonaparte i ja w pełni się z tą frazą zgadzam. Dostrzegłem również, że organizatorzy pikników ominęli duże ośrodki, gdzie o zatrudnienie jest zwyczajnie łatwiej, niż w mniejszych miejscowościach. Nie oznacza to absolutnie, że do wojska ma trafić jakiś nieudaczny margines, niepotrafiący się odnaleźć na rynku pracy.

Służba jest szansą dla osób rzutkich, którym, ze względu na miejsce zamieszkania, trudniej się przebić niż tym, mieszkającym w metropoliach. I to dla nich logistyka, a co za tym idzie, zorganizowanie dobrego startu życiowego, ma być zachętą do przyodziania munduru. Czas pokaże, jaki będzie efekt finalny podjętego wysiłku, ale sądzę, że zostanie on nagrodzony i znajdą się chętni, których oczarował pomysł „przez żołądek do koszar”.

Howgh!

Thašúŋke Witkó

Komentarze

4
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ozbychu1

Morawiecki to po tym co robi ,to chyba podąży krokami Marcinkiewicza do ydowskiego banku od razu do board of directors.

ozbychu1

W Polsce ten sam modus operandi ,co na Ukrainie, jeszcze wsawili ,,patriote"do IPNu na 20 000 ,zeby indoktrynizowal(pral mózgi)od najmłodszych lat.Niechze będzie Patriotą i pracuje na ,,WOLNYM "rynku za średnią krajową a co zarobi niech wyda na arabską ropę handlowana przez ydowskich pośredników, żeby miał jak do roboty dojechać.

ozbychu1

No ale tak to jest jak ludzie nie chcą, nie potrafią sie zorganizować ,to w końcu stają sie zakładnikami organizacji czysto przestepczych ,parti,mafi prawno-bankowych,olgiarchow.Dzisiejsza Ukraina ,to kwintesencja ,ale ponoć maja propozycje dla mężczyzn w wieku 18-60 ,że jak ZAPŁACISZ w DOLARACH to będziesz mógł sie wykupić,wyjechać a jak nie to na front niczym mieso armatnie ,przeciw chlopakom,którzy maja ten sam ,,wybor".

ozbychu1

Jak sie prześledzi stare wpisy ,czy filmiki na YT,to chyba nikt prócz Pysu (i oddanych wyznawców)nie wiedział ,że pod Pysem będzie sie maszerowalo(stary filmik choćby Malenczuka-nosz Prorok)Antoni i spółka najzwyczajniej lubia mlodych chłopców w mundurach ,nasi ,,sojusznicy "sa największymi eksporterami broni i gdzieś ja upchnąć muszą a to ,że kapitalizm i nacjonalizm,to prosty przepis na wojnę, to tez sprawa oczywista.Armia za OBLIGACJE, trzeba będzie brać łupy ,zeby spłacić,,inwestorów ",którzy wykupią obligacje.Najgorsze w tym wszystim jest,że kazdy ma swoje racje ale jescze jest szansa na RESET.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.