Wisłoka Błażkowa spędziła weekend w hotelu Maraton w Lubenii: To klub z najlepszą atmosferą w zespole

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Pado
Łukasz Pado

Wisłoka Błażkowa spędziła weekend w hotelu Maraton w Lubenii: To klub z najlepszą atmosferą w zespole

Łukasz Pado

Wisłoka Błażkowa to Najpopularniejsza Drużyna Roku 2018 w 59. Plebiscycie Sportowy Nowin. W nagrodę występująca w klasie B Krosno ekipa spędziła ostatni weekend w hotelu Maraton w Lubenii, gdzie trenowała i integrowała się. Piłkarzy odwiedził m.in. Wójt Gminy Brzyska.

- Takich przygotowań jeszcze nie mieliśmy. Wiosna musi być nasza - mówi Janusz Kardaś, kierownik drużyny Wisłoki Błażkowa i jej czynny zawodnik. Chowa się w cieniu, ale miejscowi wiedzą, ile znaczy i robi dla tego klubu.

Z Błażkowej do Maratonu przyjechało blisko trzydziestu piłkarzy i trener Stanisław Nowak. Tak szeroka kadra, jak na drużynę grającą w klasie B, to rzadkość.

- Przez to jest tyle ludzi, że jest atmosfera. Nie ma klubu w Polsce, w którym jest lepsza atmosfera. Mamy fajnego trenera, w szatni nie ma kłótni, nikt nikomu nie wadzi - mówi Konrad Czapla, kapitan Wisłoki. - Trochę brakuje nam zaplecza, ładnego stadionu, szatni, ale jesteśmy liderem i będziemy walczyć i starać się o awans.

W artykule przedstawiamy zwycięzcę 59 Plebiscytu Sportowego Nowin w kategorii Najpopularniejsza Drużyna Roku 2018:

 • krótka historia klubu
 • o obozie w Lubenii
 • akademii piłkarskiej w Błażkowej
 • o problemach z jakimi zmaga się Wisłoka Błażkowa
Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Łukasz Pado

Jestem dziennikarzem sportowym od 2003 roku związanym z Gazetą Codzienną Nowiny oraz portalem nowiny24.pl. Sportem pasjonuję się od dziecka. Moją ulubioną dyscypliną jest piłka nożna, ale uwielbiam też wiele innych dyscyplin sportowych, tj. żużel, siatkówka, koszykówka, badminton, łyżwiarstwo szybkie, wszelkie sporty wrotkarskie. Szczególne miejsce w moich zamiłowaniach sportowych zajmują sporty walki: boks, judo, kickboxing, MMA, zapasy i inne.
Dzięki pracy w Nowinach miałem okazję uczestniczyć w wielu fajnych wydarzeniach sportowych, zarówno międzynarodowych, ogólnopolskich i tych regionalnych, a także poznać sporą grupę znanych sportowców i trenerów.
W redakcji zajmuję się głównie siatkówką żeńską, sportami walki, piłką nożną oraz dyscyplinami mniej popularnymi, jak: badminton, łyżwiarstwo szybkie. Przygotowuję też cotygodniowy weekendowy kalendarzyk, czyli Sportowy Rozkład Jazdy. Oprócz pisania artykułów robię zdjęcia, a także materiały wideo.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.