Wirtualną podróż po regionie czas zacząć. Gotowi? Start!

Czytaj dalej
Maria Zawała

Wirtualną podróż po regionie czas zacząć. Gotowi? Start!

Maria Zawała

Witamy w kolejnym wydaniu interaktywnego tygodnika Śląsk Plus.

Smutno nam się w tym tygodniu na Śląsku zrobiło, gdy dotarła do nas wiadomość o śmierci Jana "Kyksa" Skrzeka. Słynny śląski bluesman zmarł 29 stycznia w szpitalu w Katowicach-Ligocie. Miał 62 lata. Śmierć Skrzeka to wielka strata dla świata muzyki, a szczególnie śląskiego bluesa.
- Było „O mój Śląsku umierasz mi w biały dzień”, a teraz jest „O mój Janku, umierasz mi w biały dzień” - mówi Józef Skrzek, brat Kyksa. Posłuchajcie wspomnień o artyście i zobaczcie u nas na linii czasu jego dyskografię.

W Śląsku Plus odpowiemy też na pytanie, dlaczego trzeba liczyć samochody. I kto to robi. Przyjrzymy się bliżej krwiodawcom. Czy wiecie, że na Śląsku oddaje się codziennie aż 300 litrów?

Pokażemy fantastycznych ludzi. Takich jak m.in. 63-letnia siłaczka z Żor. Tak, nie przesłyszeliście się. Wyciska sztangę aż miło. Poznacie Szwedzkiego. Zakręcony rysownik, śląski Banksy, który ozdabia mury naszych miast i twierdzi, że Sosnowiec leży nad... morzem.

No i Dawid Kwiatkowski. Madonna kiedyś powiedziała: „Jest gwiazda i jest jej fan. A między nimi wielka przepaść”. Do miłośników takiej przepaści Dawid Kwiatkowski... nie należy. Wręcz przeciwnie, uwielbia skracać ten dystans. 19-letni wokalista nie bez powodu nazywany jest „polskim Justinem Bieberem”. Katowiczanki na jego punkcie oszalały.

No i będzie też u nas o "tych sprawach". Warto poczytać, bo co roku w Polsce około 20 tysięcy nastolatek rodzi dzieci i nie są to dzieci oczekiwane. Czego zabrakło? Edukacji seksualnej. Pierwszy program takiej edukacji jest adresowany do 3-latków. Tak zaleca Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

Zapraszamy do lektury!

Maria Zawała

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.