Wilki atakują na Podkarpaciu. Mieszkańcy Kosztowej w powiecie przemyskim boją się o dzieci

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Solski
Łukasz Solski

Wilki atakują na Podkarpaciu. Mieszkańcy Kosztowej w powiecie przemyskim boją się o dzieci

Łukasz Solski

W okolicach Kosztowej, w powiecie przemyskim na Podkarpaciu, wilki zagryzły już ponad 10 psów. Niekiedy pozostał tylko łańcuch. Mieszkańcy żyją w strachu: - Przecież koło domów bawią się nasze dzieci!

Kosztowa. Wieś koło Dubiecka w powiecie przemyskim. Od ruchliwej drogi wojewódzkiej oddalona jest około 500 m. Dookoła pola. Trudno szukać tu rozległych lasów. Skąd więc wilki w Kosztowej?

Zostawił mi krew na spodniach

Pod jednym z domów spotykamy się z mieszkańcami Kosztowej i sąsiedniej Laskówki. Przyszło 10 osób, rozmawiają chętnie.

- Musimy nagłośnić naszą sprawę, aby nie doszło do tragedii - mówią jednym głosem.

- To było około godziny 19:30 - opowiada Wojciech Maścidło. - Syn poszedł psu dać jeść. Gdy pies zjadł, zaczął strasznie ujadać, jakby czuł się zagrożony.

Wyszedłem z latarką przed dom sprawdzić, co się dzieje. Wtedy zobaczyłem, jak wilk zagryza drugiego psa. Na podwórko wyskoczył wujek. Narobiliśmy wrzasku, ale wilk się nie bał, przeszedł obok mnie, nawet ślady krwi zostawił mi na spodniach. Pies nie przeżył, a wilk odszedł

- mówi Maścidło.

Było ciemno, ale mimo tego pan Wojciech z rodziną i patrolem policji, uzbrojeni w latarki, ruszyli za wilkiem. Nie było po nim już jednak śladu.

Bożena Dubis twierdzi, że kilka dni wcześniej wdziała tego wilka na własne oczy.

W dalszej części artykułu m.in.:

 • skąd w Kosztowej wziął się wilk
 • relacja mieszkańców Kosztowej i Laskówki
Pozostało jeszcze 80% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Łukasz Solski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.