Wilk, który zaatakował dzieci w Przysłupiu, w Bieszczadach, nie był chory na wściekliznę. Są wyniki badań

Czytaj dalej
Fot. Teresa Sawińska-Wronowska
Ewa Gorczyca

Wilk, który zaatakował dzieci w Przysłupiu, w Bieszczadach, nie był chory na wściekliznę. Są wyniki badań

Ewa Gorczyca

Ta szokująca informacja błyskawicznie obiegła media w całej Polsce. Jednego wieczoru wilk, w dwóch różnych miejscach wsi Przysłup w Bieszczadach, zaatakował dwoje dzieci - 8 letnią dziewczynkę i 10-letniego chłopca. Na szczęście obrażenia dzieci okazały się niegroźne. Po zeszyciu ran wypisano je ze szpitala. Przeprowadzone wczoraj w Krośnie badania wykazały, że zwierzę nie było chore na wściekliznę.

Pierwszy atak miał miejsce około godz. 19, nieopodal stacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej w Przysłupiu. Drugi - w obrębie zabudowy wsi, kilkaset metrów dalej.

Jedna z tych sytuacji rozegrała się dosłownie na oczach pani Agnieszki, mieszkanki Przysłupia. Wracała z córeczkami z wiejskiego placu zabaw. Szły asfaltowa drogą. Nie tylko one, tą samą drogą szli też inni rodzice z dziećmi, turyści. Zwierzę pojawiło się nie wiadomo skąd.


ZOBACZ TEŻ: Po ulicach Sanoka biega wilk, zarejestrowały go kamery monitoringu

- Podchodziłyśmy już z drogi do domu, do drzwi miałam parę metrów. Nagle starsza córka odwróciła się i mówi: mamo, wilk!

Pani Agnieszka zareagowała błyskawicznie. Młodszą, dwuletnią córeczkę wzięła na ręce.

- Wilk zbliżał się do nas po cichu, jakby chciał zaatakować - opowiada.

Zaczęła machać rękami, Krzyczała "odejdź", próbując odstraszyć drapieżnika.

- Zatrzymał się, wyglądał na zdezorientowanego. Przykazałam starszej córce, żeby nie biegła, to mogłoby go sprowokować - mówi pani Agnieszka.

Wilk był w odległości dwóch metrów od nich.

- Kątem oka patrzyłam, jak reaguje wilk, czy się na nas nie rzuci. Powoli, krok za krokiem szłyśmy do domu.

W dalszej części artykułu m.in.:

 • lokalna społeczność martwi się, że turyści już nie przyjadą
 • to nie był zdziczały pies, czy też mieszaniec psa z wilkiem
Pozostało jeszcze 60% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Ewa Gorczyca

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.