Łukasz Koleśnik

Wielu mieszkańców przeciw zmianie

Głosowanie w sprawie zmiany nazwy powiatu odbyło się w Bobrowicach. Fot. Urząd Miejski Krosno Odrzańskie Głosowanie w sprawie zmiany nazwy powiatu odbyło się w Bobrowicach.
Łukasz Koleśnik

Wszystkie gminy wokół Krosna Odrzańskiego są już po konsultacjach. Większość mieszkańców jest przeciwko zmianie nazwy powiatu.

W miniony poniedziałek odbyło się spotkanie w Bobrowicach. Podobnie jak podczas poprzednich konsultacji, urzędnicy z Gubina starali się przekonać mieszkańców, że zmiana nazwy nie spowoduje żadnych negatywnych skutków.
W Bobrowicach było zdecydowanie najwięcej zainteresowanych. W głosowaniu wzięło udział aż 71 osób. Spośród tej grupy tylko 22 opowiedziały się za zmianą nazwy powiatu na krośnieńsko-gubiński. Reszta była przeciwko.

Jak wyglądało głosowanie w pozostałych gminach? Przypomnijmy, w Dąbiu większość była za zmianą (20 do 9). W Bytnicy natomiast lwia część głosujących opowiedziała się przeciwko zmianie. 24 osoby stwierdziło, że jest niepotrzebna, 4 były za, 3 wstrzymały się od głosu. W Maszewie było jeszcze mniej przekonanych. Tylko jedna osoba zagłosowała za nową nazwą, 44 były przeciw, 1 wstrzymała się. W sumie z 176 mieszkańców aż 126 nie chce zmiany nazwy.

Dziś (27 stycznia) w urzędzie gminy Gubin i jutro (28 stycznia) w magistracie przy ul. Piastowskiej o godz. 16.00 odbędą się spotkania w Gubinie, a 1 lutego - w Krośnie Odrzańskim w siedzibie starostwa.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.