Wielkie roboty są też na małych ulicach

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Wielkie roboty są też na małych ulicach

Jarosław Miłkowski

Tylko w październiku drogowców spotkacie aż na kilkunastu remontowanych ulicach. Gdzie i kiedy prace drogowe się zakończą?

- Przez miasto to się jeździ teraz bardzo ciężko. Choć do pracy nie muszę jeździć objazdami, to i tak odczuwam je, gdy zjadę do miasta. Gdziekolwiek człowiek nie pojedzie, natknie się na jakiś remont - mówi nam Michał Czarnota, pracownik biurowy z podgorzowskich Chwalęcic. Jego słowom nie ma się co dziwić. Tylko w tym miesiącu drogowców będzie można spotkać aż na kilkunastu ulicach.

W śródmieściu utrudnienia czekają kierowców przy ulicach, gdzie zakończyła się już lub jeszcze trwa wymiana pieców na centralne ogrzewanie. Wczoraj największe prace trwały na ul. Armii Polskiej, gdzie część robotników zasypywała rury sieci ciepłowniczej, a inni przygotowywali nawierzchnię do wylewania asfaltu.

- Może teraz przynajmniej nie trzeba będzie tej drogi łatać co kilka miesięcy? - cieszył się wczoraj pan Leszek, kolejny z gorzowian.
Prace w tej części miasta potrwają do początku listopada (patrz: niżej).

W zeszłym tygodniu jako pierwsi poinformowaliśmy, że w tym roku drogowcy nie wyrobią się z remontem ul. Walczaka. To nie będzie jedyne opóźnienie w mieście. Na czas nie udało się bowiem zrobić niewielkiego odcinka ul. Warszawskiej za rondem Santockim. Fragment między ul. Uroczą a ul. Parkową miał być zrobiony we wrześniu. Nie udało się. Nowy termin oddania drogi to 14 października. Na razie kierowcy muszą jeździć w tej części objazdami i w przypadku wyprawy do centrum stać w długich korkach przed skrzyżowaniem ul. Podmiejskiej z Pomorską.

Na ul. Armii Polskiej robota aż wre. Wczoraj obserwowaliśmy pracę drogowców wraz z Michałem Czarnotą z Chwalęcic
Jarosław Miłkowski Na ul. Armii Polskiej robota aż wre. Wczoraj obserwowaliśmy pracę drogowców wraz z Michałem Czarnotą z Chwalęcic

Cały czas trwają też prace na ul. Borowskiego (termin zakończenia to 30 listopada).. W związku z tym od piątku do poniedziałku zamknięte będzie jej skrzyżowanie z ul. Dąbrowskiego. W tym czasie trzeba będzie jeździć objazdem przez ul. Drzymały, która będzie wtedy dwukierunkowa.

Drogowców można będzie też spotkać na obrzeżach miasta. - W październiku wykonawca przystąpi m.in. do wykonania podbudowy drogi, ułożenia krawężników na ul. Piłkarskiej. Roboty wykonywane będą przy częściowym zamknięciu drogi - informuje Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu. Tu prace potrwają do końca listopada.

Sześć dni wcześniej mają się natomiast zakończyć prace nad przebudową ul. Kłosowej (jest ona w pobliżu ul. Sybiraków).
Koniec listopada to w ogóle będzie czas niemal hurtowego oddawania ulic we władanie kierowcom. Do 30 listopada mają się zakończyć remonty m.in. ul. Towarowej i Fabrycznej.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.