Andrzej Flügel

Wielkie bieganie w Babimoście

Biegi sztafetowe w Babimoście Fot. Archwium Starter dał znać i zawodnicy sztafety ruszyli do walki o czołowe miejsca.
Andrzej Flügel

Lekkoatletyka. Finał Wojewódzki Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Jedną z największych imprez organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy był finał wojewódzki Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych.

Uczestniczyły w nim najlepsze szkoły naszego regionu wyłonione drogą eliminacji z zawodów powiatowych. Najlepsi spotkali się ubiegły czwartek w Babimoście. Oto czołówka, : Szkoły podstawowe, dziewczęta: 1. SP-2 Gubin, 2. PSP Kargowa, 3. SP-18 Zielona Góra. chłopcy: 1. SP-2 Kostrzyn, 2. PSP Kargowa, 3. SP-1 Rzepin. Gimnazja, dziewczęta: 1. Gimn.-3 Żary, 2. Gimn. Sulęcin, 3. Publ. Gimn. Strzelce Kraj, chłopcy: 1. Publ. Gimn. Strzelce Kraj., 2. Gimn.- 2 Wschowa, 3. Sam. Gimn. Kożuchów. Szkoły ponadgimnazjalne, dziewczęta: 1. 1. VII LO Zielona Góra, 2. CKZ i U ,,Elektryk” Nowa Sól, 3. LO Świebodzin, chłopcy: 1. VII LO Zielona Góra, 2. CKZ i U „Elektryk” Nowa Sól, 3. Technik. Żary

Biegi sztafetowe w Babimoście
Archwium Starter dał znać i zawodnicy sztafety ruszyli do walki o czołowe miejsca.

Oto co mówili uczestnicy i nauczyciele: Krzysztof Borek, (Gimn. w Strzelcach Kraj.): - Trudno przygotować drużynę, która zwycięża na takich zawodach. W naszym województwie poziom biegów średnich jest bardzo wysoki. Przede wszystkim sam turniej jest prestiżowy. Trzeba znaleźć dziesięć mocnych osób, które swoją dobrą dyspozycję udowodnią podczas samych zawodów. Kacper Kowalewski (Gimn w Strzelcach): - Startowałem jako pierwszy. Trudne warunki, tor nie sprzyjał, ale jakoś udało się dobiec do mety. Po zdobyciu medalu w drużynie panowała świetna atmosfera. Było super. Trenujemy trzy razy w tygodniu i pracujemy nad siłą biegową, innym razem nad wytrzymałością. Sylwester Sadowski ( SP-2 w Kostrzynie): - Przede wszystkim przygotowujemy się na lekcjach wuefu. Ćwiczymy cztery razy w tygodniu. Mamy zajęcia na dworze oraz w sali. Wykorzystujemy to i stąd ten sukces. Czasami się zdarzają młode talent, które wyłapujemy. Zdarza się, że takie “rodzynki” robią naprawdę dobre czasy. Wioletta Łabul, Gimn-3 w Żarach: - Lekcje to za mało. Dziewczynki trenują także w Agrosie Żary, a niektóre z nich są w programie “lekkoatletyka dla każdego”.

Generalnie dużo czasu spędzają na stadionie i sali. Średnio to wychodzi około dwóch godzin dziennie. W tym wieku widać już pewne “perełki”, osoby, które mają pewne predyspozycje do tej dyscypliny. Teresa Kalita ( SP-2 w Gubinie): - Przede wszystkim trzeba biegać. I to cały czas! Reprezentuje placówkę, która również w zeszłym roku okazała się najlepsza. Od lat jesteśmy w czołówce tych zawodów. Mamy zatem pewne tradycje i uważam, że zwycięstwo dziewcząt nie stanowi żadnej niespodzianki. Jerzy Walczak ( L0 VII w Zielonej Górze): - Mój zespół stanowi konglomerat różnych dyscyplin. Ja nie mam typowych biegaczy-lekkoatletów. To są dziewczyny, które uprawiają jeszcze inne sporty. Są bardzo sprawne, a moim zadaniem jest namówić je i odpowiednio zestawić. Cieszę się, że moja szkoła wróciła na swoje miejsce, czyli pierwsze. Natalia Dominika ( VII LO) - Codziennie trenuje pięciobój, więc taka jedna “osiemsetka” to był dla mnie “pikuś”. W swojej dyscyplinie biegam cztery razy więcej. Jesteśmy dosyć mocną drużyną.

Andrzej Flügel

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.