Magdalena Szumiec

Weissensee, górskie jezioro, z którego śmiało można pić wodę

Po górskich wzniesieniach świetnie jeździ się na rowerach wyposażonych w napęd elektryczny Fot. Weissensee Information Po górskich wzniesieniach świetnie jeździ się na rowerach wyposażonych w napęd elektryczny
Magdalena Szumiec

O jeziorze Weissensee słyszałam sporo, choćby od znajomych, którzy nie wyobrażają sobie zimy bez jeżdżenia na łyżwach po jego zamarzniętej tafli. Ale żeby jechać tam latem i kąpać się w alpejskim akwenie? Brrrrr… Za żadne skarby.

Karyntia to austriacki region, który nie raz odwiedzałam zimą. Jazda na nartach w tamtejszych, genialnie przygotowanych i przepięknie położonych stacjach, to sama rozkosz. Ale niby po co miałabym tam jechać latem? Owszem, jeden dzień mogę pochodzić po górskich szlakach, delektować się pięknem soczystej, zielonej przyrody. Ale co dalej? Kiedy jest ciepło potrzebuję ruchu, najlepiej, gdy sprowadza się on do przemieszczania się żabką czy kraulem. A to - jak mi się do tej pory wydawało - z powodu temperatury wody jest raczej niemożliwe w alpejskich jeziorach.

Jak dzięki stand up paddlingowi nie chciałam wyjść z wody

I pewnie zdania bym nie zmieniała, gdyby nie wrodzona ciekawość. Otóż zaraz po przyjeździe nad jezioro Weissensee, zobaczyłam na jego tafli ludzi, którzy pływali na deskach, odpychając się wiosłami. Pomyślałam, że jeszcze nigdy nie próbowałam stand up paddlingu, więc koniecznie muszę to zrobić. Jako znany zmarzluch, zaczęłam od negocjacji z sympatycznym trenerem Wolfgangiem, tłumacząc mu, że w razie upadku do wody, przydałaby mi się pianka. Popatrzył na mnie dość dziwnie i zaproponował, że jeżeli nie umiem pływać, to chętnie da mi kapok. Ale po co mi pianka, tego nie mógł już pojąć. A ponieważ spieszyło mi się, by wypróbować na czym polega nieznany mi sport, machnęłam ręką, stwierdzając, że najwyżej zamarznę.

Czytaj dalej o regionie Karynitii i jeziorze Weissensee.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Magdalena Szumiec

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.