Wciąż importujemy dużo samochodów. Większość ma ponad 10 lat

Czytaj dalej
Fot. Bartosz Gubernat
Bartosz Gubernat

Wciąż importujemy dużo samochodów. Większość ma ponad 10 lat

Bartosz Gubernat

Przez pierwsze pół roku do Polski sprowadzono 502 193 używane samochody. Najpopularniejszą marką pozostaje Volkswagen, który wyprzedza Opla i Forda. Niestety 6 na 10 przywiezionych aut ma więcej niż 10 lat.

- To prawda, samochody kilkuletnie stanowią niewielką część importu, ale to nie przypadek. Są droższe, a ludzie takich aut szukają znacznie rzadziej. Bo nie maja pieniędzy. Tymczasem 10-15 letniego Volkswagena można sprzedać niemal natychmiast. Dlatego szukam głównie takich samochodów, na nich zarobek jest szybki i pewny - mówi pan Marek, który handluje używanymi samochodami.

Zakupy samochodowe w Niemczech

Z najnowszego raportu przygotowanego przez Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR wynika, że na półmetku 2019 roku import samochodów używanych do Polski jest wyższy, niż rok wcześniej i przekroczył już pół miliona sztuk. 91 procent z nich to auta osobowe, 7,3 procent - dostawcze, a 1,1 procent - minibusy. Najwięcej auto importujemy z Niemiec.

- Z tego kierunku do Polski wjechało aż 289 tysięcy samochodów. I tu pewnie należy szukać wytłumaczenia faktu, że Volkswagen i Audi to ciągle najpopularniejsze marki. U naszych zachodnich sąsiadów tych aut jest najwięcej, a więc najłatwiej je kupić, nie przepłacając. Daje to także duży wybór tych samochodów i sporą dostępność części zamiennych, nowych i używanych.

- mówi Dariusz Balcerzyk z SAMAR-u.

W dalszej części artykułu:

 • jakie są najpopularniejsze modele?
 • ile sprowadzane samochody średnio mają lat?
Pozostało jeszcze 55% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Bartosz Gubernat

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.