Wandale już niszczą Radomski Rower Miejski. System ruszył 1 kwietnia, a już następnego dnia dwa rowery zostały uszkodzone. Znajdą sprawców?

Czytaj dalej
Fot. facebook / Bractwo Rowerowe
Marcin Genca

Wandale już niszczą Radomski Rower Miejski. System ruszył 1 kwietnia, a już następnego dnia dwa rowery zostały uszkodzone. Znajdą sprawców?

Marcin Genca

Radomski Rower Miejski wystartował 1 kwietnia, a już dzień później doszło co co najmniej dwóch przypadków zniszczenia jednośladów. Wandale uszkodzili je na Ustroniu oraz Gołębiowie II. - Sprawy są zgłaszane na policję, więc ustalenie sprawców to kwestia czasu - mówią przedstawiciele firmy Nextbike, która obsługuje wypożyczalnie rowerów.

Radomski Rower Miejski wystartował w 2017 roku. System liczy obecnie 27 stacji (w tym dwie postawione przez sponsorów) oraz 270 rowerów. Poza standardowymi rowerami dostępne są też tandemy i trzykołowe rowery familijne, którymi można przewieźć czworo dzieci. W przerwie zimowej wszystkie jednoślady przeszły przegląd techniczny, podczas którego wymieniono lub naprawiono uszkodzone elementy.

Radomski Rower Miejski cieszy się dużą popularnością. Jednak jednoślady są często niszczone, mają przebite koła, wykrzywione siodełka i kierownice.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marcin Genca

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.