Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Anna Janik

Walka o drogę dojazdową na rzeszowskim osiedlu. Właściciel zagrodził ją płytami

Walka o drogę dojazdową na rzeszowskim osiedlu. Właściciel zagrodził ją płytami Fot. Krzysztof Łokaj
Anna Janik

Mieszkańcy bloku ul. Zabłocie 14 w Rzeszowie za przejazd drogą biegnącą przez ich osiedle muszą płacić. Nie chcą tego robić, dlatego właściciel działki zagrodził ją betonowymi płytami.

Mieszkańcy bloku ul. Zabłocie 14 za przejazd drogą biegnącą przez ich osiedle muszą płacić. Nie chcą tego robić, dlatego właściciel działki zagrodził ją betonowymi płytami.

- To jest nie do pomyślenia! Jestem osobą niepełnosprawną, a odkąd nie możemy korzystać z dotychczasowej drogi dojazdowej karetka nie ma do mnie jak szybko dojechać- denerwuje się pani Agata, mieszkanka bloku. - Pozostałe dwa dojazdy do bloku są bardzo wąskie, zawsze zastawione autami. Na tych drogach ledwo mijają się dwie osobówki - mówi załamana.

W bloku przy ul. Zabłocie 14 oprócz pani Agaty mieszka około 500 osób. Wybudowała go firma deweloperska Wikana. Do niego należała też działka, przez którą biegnie najwygodniejsza dla mieszkańców bloku droga i przy której stoi także wiata śmietnikowa. Wspólnota mieszkaniowa bloku w 2011 r. podpisała z Wikaną umowę dzierżawy na korzystanie z działki. W ubiegłym roku działka została jednak wystawiona na sprzedaż. Kupił ją Wojciech Czarny, który za korzystanie z jego działki żąda 5,5 tys. zł miesięcznie. Na mieszkańca opłata wynosi więc ok 10zł. W rozmowie z nami podkreśla, że w momencie zakupu nie wiedział o obowiązującej umowie dzierżawy.

W dalszej części artykułu:

 • jak sprawę komentuje właściciel działki?
 • co z umową dzierżawy?
 • jakie są propozycje miasta?
Pozostało jeszcze 65% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Anna Janik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.