Waldemar Paluch, burmistrz Jarosławia: Wiem, burmistrzem tylko się bywa

Czytaj dalej
Fot. N.Ziętal
Kamil Jaworski

Waldemar Paluch, burmistrz Jarosławia: Wiem, burmistrzem tylko się bywa

Kamil Jaworski

- Przez lata miasto się nie rozwijało. W tym czasie Rzeszów potrafił budować drogi, uzbrajać tereny i zwalniać przedsiębiorców z podatków - mówi Waldemar Paluch, burmistrz Jarosławia.

Trzy lata temu zdecydował się Pan kandydować na burmistrza. Było warto?
Tak, bo po latach zastoju wreszcie w naszym mieście zaczęło się coś dziać. Wiele się zmieniło i będzie się zmieniać, chociaż są tacy, którzy nie chcą tego zobaczyć. Każdy nowy wójt, burmistrz czy prezydent, nie mający doświadczenia, musi to jakoś ogarnąć. Mi pomogło wykształcenie ekonomiczne. Budżet jest dla mnie zrozumiały, a finanse miasta - proste. Wciągnąłem mieszkańców w pracę dla dobra Jarosławia poprzez rady dzielnic, które są bardzo zaangażowane. Nie wiem, jakie będą moje dalsze losy polityczne. Związałem się z samorządem i być może będę chciał w nim zostać dłużej. Wiem, że burmistrzem tylko się bywa. Jeżeli mieszkańcy uznają, że się nie nadaję, to wrócę do biznesu.

Jarosław jest w gronie miast, którym grozi zapaść społeczno-gospodarcza. Kiedy zaczną powstawać tu nowe, trwałe miejsca pracy?
Znikąd się to nie wzięło. Przez lata miasto się nie rozwijało. W tym czasie Rzeszów potrafił budować drogi, uzbrajać tereny i zwalniać przedsiębiorców z podatków. Stawiam sprawę inaczej niż mój poprzednik. Nie urząd miasta jest urzędem pracy.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:

 • co burmistrz sądzi o galerii powstającej w centrum miasta
 • czy Waldemar Paluch jest zadowolony z tego, ile do miasta udało się ściągnąć unijnych pieniędzy
Pozostało jeszcze 88% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Kamil Jaworski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.