W Wieluniu chcą produkować dla armii. ZUGIL uzyskał koncesję z MSWiA

Czytaj dalej
Fot. archiwum ZUGIL S.A.
Zbigniew Rybczyński

W Wieluniu chcą produkować dla armii. ZUGIL uzyskał koncesję z MSWiA

Zbigniew Rybczyński

Wieluński ZUGIL uzyskał koncesję, która pozwala realizować kontrakty dla branży zbrojeniowej. Firma chce skorzystać z rosnącego popytu na pojazdy i urządzenia wojskowe.

Koncesja wydana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zezwala spółce z Wielunia na działalność gospodarczą w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym.

- Podjęliśmy starania zmierzające do pozyskania kontraktów z tego rynku. Liczymy, że zakończą się one sukcesem w postaci złożonych zamówień - mówi Sebastian Kliciński, wiceprezes zarządu ZUGIL S.A.

Od wielu lat przedsiębiorstwo jest wiodącym producentem nie tylko urządzeń do szeroko pojętej technologii nanoszenia powłok antykorozyjnych. Specjalizuje się też w wytwarzaniu ciężkich i skomplikowanych konstrukcji maszyn transportowych. Te doświadczenia chce teraz wykorzystać na rynku pojazdów i urządzeń dla branży zbrojeniowej.

- Programy modernizacyjne polskiej armii wskazują, że w najbliższych latach rynek ten będzie się charakteryzował zwiększonym popytem - dodaje wiceprezes Kliciński.

Starania o koncesję trwały od kilku miesięcy. Wymagało to przeprowadzenia w spółce szkoleń i wdrożenia odpowiednich procedur. MSWiA wydaje decyzję w uzgodnieniu z innymi resortami i służbami.

Zbigniew Rybczyński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.