W powiecie krośnieńskim mają pieniądze na drogi. Remonty w przyszłym roku

Czytaj dalej
Fot. (KOL)
Łukasz Koleśnik

W powiecie krośnieńskim mają pieniądze na drogi. Remonty w przyszłym roku

Łukasz Koleśnik

Dobra wiadomość dla kierowców, którzy czekali na remont drogi z Krosna Odrzańskiego do Łochowic. Powiat krośnieński zdołał uzyskać dofinansowanie na kolejny etap modernizacji tego odcinka. W sumie otrzyma ponad 700 tys. zł, czyli połowę kosztów inwestycji. Będzie ona wykonywana w przyszłym roku.

To nie wszystko. Krosno Odrzańskie znalazło się w programie rozwoju gminnej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Dzięki temu powstanie droga pomiędzy ul. Słowackiego, Metalowców, Kościuszki, czyli trasa prowadząca do powstającej, nowej komendy policji. Na to zadanie gmina pozyskała prawie 1,5 miliona złotych. Budowa drogi ma kosztować ok. 3 miliony zł.
W sumie dzięki tym dwóm wnioskom gminie i powiatowi udało się uzyskać prawie 2 miliony 300 tys. zł z dotacji zewnętrznych.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.