W piątek w Przemyślu znowu nie będzie czym oddychać. Co robi miasto, aby poprawić jakość powietrza?

Czytaj dalej
Fot. Polska Press/Małgorzata Genca
Norbert Ziętal

W piątek w Przemyślu znowu nie będzie czym oddychać. Co robi miasto, aby poprawić jakość powietrza?

Norbert Ziętal

Prognozowany na dziś indeks jakości powietrza dla Przemyśla wygląda tragicznie. Praktycznie dla całego centrum miasta jest on określony jako zły lub bardzo zły. Lepiej ma być tylko na wschodnich obrzeżach.

Ta pesymistyczna prognoza na piątek, na godz. 16, pochodzi internetowej aplikacji Urzędu Miejskiego. Po południu, jedynie we wschodnich, rzadziej zamieszkałych obszarach miasta, indeks określa jakość powietrza jako umiarkowaną. Nigdzie natomiast nie będzie choćby skrawka miejskiej powierzchni z powietrzem „bardzo dobrym”.

Sprawa, o ile prognozy się sprawdzą, jest poważna. Już przy wskaźniku „wysokim”, według komunikatów urzędowych, zanieczyszczenia powietrza stanowią zagrożenie dla osób z grup wrażliwych. Chodzi o ludzi w podeszłym wieku, dzieci oraz mieszkańców ze schorzeniami układu krwionośnego (m.in. choroba wieńcowa) lub oddechowego (m.in. astma). Osoby te w okresie, gdy powietrze jest złej jakości mogą odczuwać poważne dolegliwości zdrowotne. Zaleca się ograniczenie spędzania czasu na zewnątrz. Jeszcze gorzej jest w przypadku indeksu „bardzo zły”. Wtedy lekarze odradzają jakąkolwiek aktywność na powietrzu. Najlepiej nie wychodzić wtedy w ogóle z domu. Szkopuł w tym, że według prognoz, bardzo złej jakości powietrze ma dzisiaj występować na znacznym obszarze centrum miasta.

W dalszej części artykułu:

 • co jest głównym winowajcą fatalnego powietrza w Przemyślu?
 • co robi miasto?
Pozostało jeszcze 57% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Norbert Ziętal

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.