W piątek swoje podwoje otworzy Centrum Innowacyjnej Edukacji, czyli młodzieżowa część Młyna Wiedzy
W nowej części Młyna Wiedzy młodzi ludzie będą mogli spojrzeć w głąb siebie. Łatwiej im będzie zrozumieć bliźniego i otaczający ich świat.
Toruńskie Centrum Nowoczesności Młyn wiedzy jest dowodem na to, że dobry pomysł jest w stanie ożywić każde stare mury. Udowadnia również, że Toruń posiada wielkie atrakcje także poza obleganą przez turystów starówką. Obok Młyna Wiedzy wyrósł kolejny magnes przyciągający ludzi ciekawych wszystkiego. W piętek zostanie oficjalnie uruchomiony.
Centrum Innowacyjnej Edukacji, zwane również Minikopernikiem, powstało w miejscu biurowca Państwowych Zakładów Zbożowych. Nowy budynek jest częścią Centrum Nowoczesności, ale nie jest bezpośrednio połączony z Młynem Wiedzy. Jest to zabieg celowy.
- Mówimy o nauce w sposób bardzo przystępny, ale w tym przypadku chcemy poszerzać zainteresowania nastolatków - mówi Monika Wiśniewska, dyrektor toruńskiego Centrum Nowoczesności. - Jest to więc osobna przestrzeń i osobny świat, do którego zapraszamy nastolatków.
Będą oni podążali trzema ścieżkami. Ścieżką emocji, gdzie będą mogli poznać, nazwać i jeśli będzie trzeba - również rozładować swoje emocje. Pomogą im w tym m.in. kapsuły adrenaliny, strachu czy śmiechu, a także ring dla zawodników sumo. Jest tu również zwierciadło, które pomoże poznać drugiego człowieka.
Ścieżka dojrzewania pomoże zrozumieć przemiany fizjologiczne i hormonalne organizmu. Tu będzie można poczuć się jak kobieta w ciąży, albo zobaczyć, co dzieje się z człowiekiem pod wpływem używek.
Na ścieżce społeczno-kultorowej znalazły się m.in. subkultury, moda, zagadnienia związane z tabu kulturowym.
Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.
-
Prenumerata cyfrowa
Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.
już od
3,69 ZŁ /dzień