W Krośnie będzie obowiązywac nocna prohibicja. Radni uchwalili zakaz nocnej sprzedaży alkoholu w sklepach i na stacjach benzynowych

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Jefimow
Ewa Gorczyca

W Krośnie będzie obowiązywac nocna prohibicja. Radni uchwalili zakaz nocnej sprzedaży alkoholu w sklepach i na stacjach benzynowych

Ewa Gorczyca

Sklepy i stacje benzynowe nie będą mogły handlować alkoholem miedzy godz. 22 a 6 rano - tak zdecydowali krośnieńscy radni. Krosno jako pierwsze duże miasto na Podkarpaciu zdecydowało o wprowadzeniu nocnej prohibicji.

Możliwość wprowadzenia ograniczeń w sprzedaży alkoholu stworzyła samorządom w całej Polsce nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, której przepisy weszły w życie w styczniu br.

Zgodnie z nią radni mogli uchwalić zakaz sprzedaży trunków w godzinach nocnych. Ograniczenia mogły dotyczyć wybranych godzin a także określonych dzielnic czy osiedli.

Krośnieńscy radni poszli na całość i wykorzystali pełne możliwości przewidziane w ustawie. Zakazali handlu w całym mieście, od godz. 22 do 6 rano. Zakaz dotyczy sklepów - także tych na stacjach benzynowych.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:

"Zanim radni podjęli uchwałę wprowadzającą nocną prohibicję, o głos zapytano mieszkańców. Swoje stanowisko przedstawiły rady dzielnic i osiedli, zaś mieszkańcy mogli wyrazić swoje opinie w trakcie konsultacji. Zainteresowanie było bardzo małe."

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ewa Gorczyca

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.