W konsultacjach społecznych większość krośnian opowiedziała się przeciwko nocnej prohibicji i za zwiększeniem liczby lokali z alkoholem

Czytaj dalej
Fot. 123rf
Ewa Gorczyca

W konsultacjach społecznych większość krośnian opowiedziała się przeciwko nocnej prohibicji i za zwiększeniem liczby lokali z alkoholem

Ewa Gorczyca

Magistrat po raz kolejny zapytał krośnian o zdanie na temat ograniczeń w sprzedaży alkoholu. Okazało się, że większość nie chce wprowadzenia zakazu nocnej sprzedaży. Nie ma też nic przeciwko zwiększeniu liczby punktów sprzedaży trunków.

W ub. roku Krosno jako jedno z pierwszych miast na Podkarpaciu przymierzyło się do wprowadzenia nocnej prohibicji. Ankiety w ramach konsultacji społecznych wypełniło wówczas jedynie 311 osób. Większość opowiedziała się za zakazem sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych.

Radni wprowadzili prohibicję i dopiero wtedy zrobił się szum i zaczęły protesty, przede wszystkim ze środowiska handlowców. Uchwała szybko została uchylona.

Temat wrócił w połowie tego roku, bo samorządowcy zapowiedzieli powrót do sprawy sprzedaży alkoholu. Jak wyjaśniał magistrat - chodziło zarówno o kwestię nocnej prohibicji, jak i liczby punktów, w których można nabywać i spożywać trunki.

Dlatego magistrat zdecydował ponownie zapytać mieszkańców, co sądzą na ten temat.

- Konsultacje społeczne są etapem przygotowania projektu uchwał dotyczących ograniczenia nocnej sprzedaży alkoholu oraz zwiększenia limitów sprzedaży alkoholu na terenie Krosna. W przypadku jakichkolwiek zmian w uchwałach dotyczących sprzedaży alkoholu to wymóg ustawowy - wyjaśniała Joanna Niepokój z urzędu miasta. - Projekt zmian wynika wprost z wniosków rad niektórych dzielnic i osiedli oraz podmiotów gospodarczych działających w mieście.

W dalszej części artykułu:

 • o co pytali urzędnicy?
 • jakie warianty rozwiązań przygotowano?
 • jak zagłosowali ludzie?
Pozostało jeszcze 64% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Ewa Gorczyca

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.