W klasach po kilkoro uczniów. Małe szkoły na Podkarpaciu zostaną zlikwidowane?

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Beata Terczyńska

W klasach po kilkoro uczniów. Małe szkoły na Podkarpaciu zostaną zlikwidowane?

Beata Terczyńska

Dotychczas gminy zgłosiły podkarpackiemu kuratorowi oświaty zamiar likwidacji lub przekształceń 45 szkół i innych placówek oświatowych. W większości przypadków rodzice i dzieci mogą jednak spać spokojnie. Zmieni się bowiem tylko nazwa placówki lub jej siedziba.

O swoich zamiarach gminy muszą powiadomić kuratora do 28 lutego.

- Dotychczas wpłynęły 44 takie informnacje - podlicza Alicja Bialic, kierownik oddziału pragmatyki i prawa oświatowego w Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Przeanalizowaliśmy, czego dotyczą. Wiele z nich, po prostu przeniesienia siedzib.

Dla przykładu Sędziszów Młp. chce przenieść siedzibę Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Rynek do budynku przy Ks. Maciąga. Jak słyszymy, w lepsze warunki. Kurator oświaty zgodziła się już na zmianę siedziby szkół wchodzących w skład ZS Specjalnych w Tarnobrzegu - z Dąbrowskiej na Kopernika, ZSP Nr 2 w Tarnobrzegu z Kopernika na Jachowicza oraz na zmianę adresu Szkoły Podstawowej w Iwierzycach - z nr 188 na 186.

Leżajsk planuje zmienić miejsce przedszkola „Promyczek”. Z Mickiewicza na Grunwaldzką, Przemyśl - siedzibę CKZiU Nr 2 i wchodzących w jego skład szkół i przedszkoli z Dworskiego na Kossakowskiej, a Rzeszów - ZS Agroprzedsiębiorczości chce przenieść z Miłocińskiej na Sucharskiego.

Tego typu zmiany planowane są jeszcze w Dubiecku, Brzezówce, Świerzowej Polskiej, Wadowicach Górnych.

- Kolejna grupa to likwidacje szkół z powodu niewielkiej liczby uczniów. Są szkoły, gdzie tak naprawdę jest tylko kilkoro dzieci

- zwraca uwagę Alicja Bialic.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in., w których miejscowościach szkoły mogą zostać zlikwidowane. 

Pozostało jeszcze 55% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Beata Terczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.