W bydgoskich kościołach rozdawano gotowy druk oświadczenia, a w nim: jako rodzic nie zgadzam, by uczyć dzieci o dojrzewaniu i HIV

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Dorota Witt

W bydgoskich kościołach rozdawano gotowy druk oświadczenia, a w nim: jako rodzic nie zgadzam, by uczyć dzieci o dojrzewaniu i HIV

Dorota Witt

Duchowni chcieliby, aby rodzice zakazali uczyć dzieci, m.in., o dojrzewaniu, przeciwdziałaniu przemocy, tolerancji, profilaktyce ciąż nieletnich. Wrzucają te zagadnienia do jednego worka ze złem, jakie dostrzegają w mówieniu dzieciom o homofobii, LGBT i gender. Pierwsze oświadczenia rodzicielskie były rozdawane w bydgoskich kościołach pod koniec sierpnia. Rodzice mieli tylko podpisać i zanieść do szkół.

„Oświadczam, że nie wyrażam zgody na uczestnictwo mojego dziecka w lekcjach (...) oraz wszelkich innych wydarzeniach organizowanych na terenie szkoły lub poza nią, których program w całości lub częściowo nawiązuje do wymienionych poniżej zagadnień:

A dalej jeszcze, że: rodzic żąda informacji, za każdym razem, gdy takie wydarzenia w szkole będą organizowane (by mógł zawiadomić „odpowiednie organy"), rodzic ma konstytucyjne prawo do wychowania dzieci zgodnie z przekonaniami i rodzic - gdy trzeba będzie - będzie bronił dóbr osobistych dziecka na drodze postępowania cywilnego.

Zapraszamy do lektury dlaszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Dorota Witt

Komentarze

2
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

To, że szkoły jeszcze nie dostały takich oświadczeń tylko bardzo dobrze świadczy o rodzicach, którzy myślą i nie dają się manipulować kościołowi, narzucać przez niego działań niezgodnych z ich światopoglądem.

misiekle

Kościół niestety rości sobie prawo do wtykania nosa właściwie we wszystko. W wychowanie, w moralność, w duchowość, w LGBT, w naukę, w politykę i jeszcze w wiele innych dziedzin życia. A podobno w Polsce jest rozdział państwa od kościoła. Właśnie, podobno.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.