W 2020 roku złożenie zeznania podatkowego PIT przez Internet ma być jeszcze łatwiejsze

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski/Polska Press
Norbert Ziętal

W 2020 roku złożenie zeznania podatkowego PIT przez Internet ma być jeszcze łatwiejsze

Norbert Ziętal

15 lutego 2020 r. rozpocznie się okres składania rocznych rozliczeń podatkowych za 2019 r. Tradycyjnie potrwa do 30 kwietnia. Ministerstwo Finansów twierdzi, że podatnicy, którzy skorzystają z usługi Twój e-PIT, mogą liczyć na jeszcze łatwiejsze niż w 2019 r. złożenie swojego rozliczenia.

W województwie podkarpackim w ub. roku podatnicy złożyli ponad 733,6 tys. elektronicznych dokumentów, z czego ponad 281,6 tys. (38 proc.) za pomocą nowej usługi Twój e-PIT. Dotyczy to zeznań na formularzach PIT-37 i PIT-38.

- Resort finansów cały czas pracuje nad rozwojem usługi Twój e-PIT, bardzo dobrze przyjętej przez Polaków rok temu. Dlatego zgodnie z zasadą upraszczania systemu podatkowego i samych rozliczeń podatkowych, w 2020 r. przy rozliczeniu rocznego podatku za 2019 r., na podatników czeka wiele pozytywnych zmian w usłudze. Chodzi m.in. o możliwość złożenia elektronicznego PIT-28 lub PIT-36, obok znanych już z ubiegłego roku formularzy PIT-37 i PIT-38 – mówi Tadeusz Kościński, minister finansów.

Jak przypomina ministerstwo, oprócz rozliczenia rocznego PIT w usłudze Twój e-PIT podatnicy – jak co roku – mogą skorzystać również z systemu e-Deklaracje i papierowych formularzy PIT, które są dostępne w każdym urzędzie skarbowym. Urzędnicy zachęcają jednak do skorzystania z usługi Twój e-PIT i przygotowali kolejne ułatwienia, z których będzie można skorzystać w tym roku.

Warto pamiętać, że usługa Twój e-PIT jest dostępna tylko na internetowej stronie rządowej podatki.gov.pl. To ważne, aby logować się tylko bezpośrednio przez tę stronę, gdyż niewykluczone są różnego rodzaju próby oszustw.

W dalszej części m.in.:

 • jak najprościej skorzystać z usługi Twój e-PIT
 • jakie nowości wprowadzono w tym roku
 • czym są mikrorachunki
Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Norbert Ziętal

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.