Uważaj na te zabawki! Są tanie, ale bez certyfikatów. Mogą być groźne dla dziecka

Czytaj dalej
Fot. grafika: Monika Wieczorkowska
Katarzyna Paczewska

Uważaj na te zabawki! Są tanie, ale bez certyfikatów. Mogą być groźne dla dziecka

Katarzyna Paczewska

Z portali azjatyckich płynie do Europy i Polski coraz większa fala produktów, wśród nich są też zabawki. Wielu z nas wybierając niższą cenę, przymyka oko na brak oznaczeń. A to może być niebezpieczne.

Kupiłam zabawki na 
dwóch portalach pośredniczących w zakupach z chińskimi sprzedawcami. Jedne na mniejszym - polskim, a inne 
na jednym z największych - międzynarodowym. Pierwsze zamówienie złożyłam w połowie lutego. Z pięciu zakupionych rzeczy do dzisiaj dotarły cztery zabawki. Każda wysłana przez China Post w oddzielnej torebce. Białej z zewnątrz, od środka czarnej.

Dwie zabawki były lepiej zabezpieczone. Gitara w dodatkowe pudełko, a drewniane klocki-układanka - w folię bąbelkową. Co jednak nie uchroniło tych ostatnich przed lekkim pęknięciem bardzo cienkiej podstawy z drewnianej listewki. Udało się to skleić w domu.
Pozostałe dwie zabawki - spadające kulki i magnetyczny labirynt - były tylko w dodatkowych cienkich foliowych opakowaniach, które to nie zabezpieczyły labiryntu przed uszkodzeniem. Coś w transporcie przebiło obudowę, a z części kulek wewnątrz poodpadała farba. Pęknięcie umożliwia wypadanie odkruszonej farby i kulek na zewnątrz.

Zrobiłam więc e-mailowo reklamację do pośrednika, załączając zdjęcia uszkodzenia. Już po 
kilkunastu minutach uznano, że jest zasadna, jednak... „Napraw dokonuje producent, który swoją siedzibę ma w Azji. Aby dokonać naprawy, należy odesłać do 
niego produkt. Możemy udostępnić adres i pośredniczyć w kontakcie” - odpisało mi biuro obsługi klienta (BOK). Pośrednik zaznaczył też, że jeśli nie zdecyduję się na odesłanie produktu, to proponują mi 15 procent rabatu na 
kolejne zakupy.

Więcej o niebezpiecznych zabawakch z Chin przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 72355 (2,46 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  2,46 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Katarzyna Paczewska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.